Furtka pełni niesłychanie istotną funkcję w każdym ogrodzeniu, ponieważ to przez nią otrzymujemy się na obszar swojej działki, a również to ona „wita” naszych gości. Powinna być na tyle szeroka aby zmieścił się przez nią wózek dziecięcy, chodziarz minionymi czasy modna jest szerokość na „jednego człowieka’ inaczej taka by się przez nią zmieścił każdy, niezależnie od swoich gabarytów. Naturalnie ma pasować wyglądem i towarem z jakiego jest wykonana do bramy. Można również podpasować nie tylko bramę oraz furtkę lecz też i balustradę balkonową, co wraz z pewnością będzie rewelacyjnie wyglądało.

Ewidentnie może się także różnic od bramy wykonaniem jednakże powinny mieć ze sobą przynajmniej jeden wspólny element. Przy furtce ma znajdować się skrzynka na pocztę, najpoprawniej by kolorystyka odpowiadała barwie reszty ogrodzenia – peła oferta na stronie internetowej drzwi Zielona Góra. Wolno ją umocować na stałe, skrzynka ma być zauważalna a też w miarę obszerna by cała poczta się zmieściła oraz by uchronić jej zawartość przez deszczem i innymi warunkami atmosferycznymi. To za nią trzeba na domiar tego płacić, ponieważ jest ona nadzwyczaj kosztownym szczegółem ogrodzeń.

Niesłychanie atrakcyjne są samoczynne bramy, gdzie wystarczy naciśnięcie na klawisz pilota a brama i garaż się otwierają a później zamykają. Jest to nadzwyczaj praktyczne szczególnie gdy aktualnie pada deszcz lub ewentualnie wieje wiatr, a my nie mamy ochoty wychodzić z auta. Automatyka to też dzwonki domofonu, które gwarantują otworzenie furtki przybyłemu gościowi, czy także członkowi rodziny.

Za jego pośrednictwem jesteśmy w stanie wykonywać również krótkie rozmowy, przykładowo gdy listonosz chce nas poprosić do furtki, bowiem przyszłą paczka lub ewentualnie list polecony. Możemy skonfigurować głośność dzwonka słyszalna w domu a również umieść przykładowo dwa odbiorniki, jeden w warsztacie a drugi w domu, przy furtce każdy będzie miał własny odpowiednik. Jest to wybitnie praktyczne urządzenie bowiem nie trzeba za każdym wraz wychodzi c i otwierać ręcznie furtki ani bramy a wyłącznie wcisnąć stosowny guzik i wszystko zrobi się samo, bez stworzonego przez nas udziału.