Sprawdzone wiadomości w temacie zaginięć, jakie podane są na stronie Zaginieni przed Laty sprawiają, że osoby zainteresowane zagadnieniem zaginięć, tak samo bliscy, jak i pozostali, mają zawsze najświeższe informacje. Zaginięcia mogą dotyczyć równocześnie spraw w kraju, jak i głośnych spraw zagranicą. Każdej kwestii poświęcony jest odrębny post na stronie www https://zaginieniprzedlaty.com/ i można oczekiwać, że wszystko będzie zaprezentowane dokładnie bez pomijania jakichś szczegółów. Każda sprawa jest precyzyjnie przedstawiona, a dodatkowych informacji można szukać w mediach społecznościowych.

Na bieżąco, w zakładce „Alert” pojawiają się informacje o osobach, które zaginęły w ostatnim czasie. Podana jest niedługa notka w temacie tego, co robiła osoba na chwilę przed zaginięciem, podany jest jej opis a także informacje dodatkowe, jakie mogą być pomocne osobom postronnym w znalezieniu osoby zaginionej. W widocznym miejscu umieszczone są też dane do kontaktu do Zaginionych Przed Laty. Zaginieni Przed Laty to team wolontariuszy, jacy dobroczynnie pomagają bliskim osób zaginionych. Udzielają pomocy od 4 lat, udzielając pomocy gdy tylko pojawia się ogłoszenie o zaginięciu. Warunkiem udzielenia pomocy jest zgłoszenie zaginięcia na policji.

Trzeba wyznaczyć jak najwięcej szczegółów związanych z zaginięciem. Wolontariusze przeprowadzają precyzyjny wywiad środowiskowy oraz na jego bazie stworzą solidny artykuł na wspomnianym portalu. Wszystkie teksty udostępniane są również w mediach społecznościowych i na grupach krajowych, lokalnych i międzynarodowych, o ile do zaginięcia doszło w trakcie wyjazdu za granicą. Życzliwe ukierunkowanie a także umiejętność wysłuchania tego, co przeżywają osoby poszukujące powodują, że wolontariusze z Zaginieni Przed Laty będą kojarzyć się z teamem godnym zaufania. Osoby te nad wyraz intensywnie nawiązują współpracę z policją, wobec czego można oczekiwać tego, że będą na bieżąco o przebiegu sprawy informować osoby zainteresowane.