Cechy charakterystyczne bramek obrotowych wysokich sprzedawanych w Stopcontrol klienci mogą poznać, sprawdzając poszczególne modele na witrynie www. Dodatkowo, mogą też korzystać z rad doświadczonych ekspedientów. W Stopcontrol pracują specjaliści, jacy szczegółowo będą wsłuchiwać się w oczekiwania klientów i na tej podstawie dopasują model bramki spełniający wszystkie wymagania powiązane z kontrolą dostępu na wybranym terenie albo w okolicy konkretnego budynku.

Imponująca jakość wykończenia, jaką mają bramki obrotowe motywuje do zakupu. Mechanizm obrotowy w takiej kategorii bramek stanowią trzy skrzydła zrobione ze stali nierdzewnej albo cynkowanej. Rodzaj wykończenia obudowy klienci mają okazję wybrać wśród 3 gatunków stali. Poza dwoma zaprezentowanymi jest to też stal pomalowana proszkowo.

Decydując się na trzecią opcję, wybiera się dowolny kolor z palety RAL. Bramki obrotowe wysokie mogą być stosowane wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Ergonomiczny kształt wszystkich bramek pozwoli na płynny ruch skrzydeł przy zachowaniu niedużej powierzchni. Wyraziste piktogramy sterownicze ułożone są na dobrze dopasowanej wysokości, wobec czego niezależnie od wzrostu, każda z osób może dostrzegać wyświetloną sygnalizację. Mechanizm obrotowy w bramkach ma układ jaki wspomaga ruch ramion, jaki po wprawieniu skrzydła w ruch wspomaga obrót do pozycji wyjściowej.

Układ ma na dodatek blokadę ruchu wstecznego, uniemożliwiającą przechodzenie w odwrotnym kierunku aniżeli zaprogramowane jest urządzenie zewnętrzne. Funkcjonowanie bramki można łatwo modyfikować, bo mają intuicyjny panel sterujący. Przeglądając dokładne parametry każdej bramki można łatwiej wybrać typ jaki odpowiada wykazywanym potrzebom. Główne atuty bramek obrotowych wysokich to: jakość, estetyka, praktyczność, bezpieczeństwo i maksymalna ergonomia. Kupujący mogą oczekiwać na obsługę posprzedażową, czyli usługi serwisowe, gdy mechanizm bramki nie będzie funkcjonował dobrze.