Miłośnicy podróżowania, kiedy planują wczasy, z reguły muszą wybierać między zwiedzaniem a wczasami. Reprezentatywną nowością w biurach podróży są wyjazdy rodzaju 7+7. Propozycje tego rodzaju to na ogół objazdówka, do której dołączyć można 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w krajach basenu Morza Śródziemnego, jakkolwiek nie tylko. Coraz to entuzjastyczniej turyści wyjeżdżają także na Bałkany. Jednym z popularniejszych krajów jest tam Chorwacja. Pełen wdzięku kraj przyciąga zarówno cudowną przyrodą, jak również oraz niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie lub Trogirze. Nadzwyczaj atrakcyjne są też chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wprost zobaczyć wypada Park Narodowy Krka oraz bajkowe Plitvickie Jeziora.

Turkusowe jeziora połączone ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a cały park od lat figuruje już na liście ogólnoświatowego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji można wybrać się z jednym z biur podróży czy też uczynić realestate-honeste.com nieruchomości w Chorwacji. Różne wycieczki do Chorwacji i krajów sąsiednich można co roku odszukać w turystycznych katalogach. Letnie miesiące to czas świetny, żeby zaplanować wakacyjny urlop. Nie zawsze jednak idealnym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz to więcej osób z przyjemnością zwiedza pozostałe kraje Europy. Dużą popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, która słynie z niższych cen, wspaniałych zabytków, pięknej przyrody i idealnej, letniej pogody. Tobie, którzy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, przeważnie decydują się na ujrzenie tych najogromniejszych chorwackich atrakcji. Zaliczają się do nich bez kwestionowania największe miasta kraju.

Szczególną uwagę zwraca przede wszystkim Dubrownik, którego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est także Split innymi słowy największe miasto Chorwacji. W tym cudownym, starym chorwackim mieście w zachwycający sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób także ominąć Trogir. Tutaj z kolei wypada zobaczyć zabytkową starówkę, ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII stulecia. Wielu podróżników nie poprzestaje na samym tylko zwiedzaniu oraz decyduje się na akcesoryjne wczasy w Chorwacji.