Coach, czyli własny trener, jest trochę w jaki sposób psychoanalityk. Jest konsultantem, mentorem, obrońcą swojego konsumenta, jednakowoż nie mówi co należy czy wypada zrobić, oczekuje takiej odpowiedzi naturalnie od kontrahenta. Każdy z nas pragnie umysłowego wsparcia w wielu dziedzinach życia. Coraz to częściej, ludzie egzystujący prędko, intensywnie, odczuwają stany stresowe, lękowe – przede wszystkim niejednokrotnie takie stany umysłowe występują u ludzi, jakich zadaniem jest podejmowanie istotnych decyzji, odpowiedzialnych za kolosalne zespoły pracowników, czyli u ludzi będących na posadach kierowniczych. Coaching, wychodzi na przeciw takim stanom, wspomagając klientom odnaleźć dawnego siebie w powszednim życiu, zmotywować do harmonijnych działań i reakcji – przetestuj Coach Elżbieta Jezierska – life coaching warszawa. Na razie, coaching można nazwać paranauką – nie ma jeszcze teoretycznych podstaw tej dyscypliny. Wydaje się jedynie, że jest kwestią czasu obsługiwanie naukowe coachingu dla potrzeb psychologii wykorzystywanej.

Jeśli jest zapotrzebowanie na coaching, to znaczy że jest on ludziom pomocny. W życiu dopada nas wiele stresowych sytuacji – kłopoty rodzinne, zmiana pracy, stanowiska, zmiana zespołu, niepowodzenia na rozmaitych płaszczyznach. Jedni sobie nadzwyczajnie radzą, goszczą wyzwania, akomodują się bez kłopotów do innowacyjnych sytuacji, innych dopada stres powiązany z wiarą w niepowodzenie. Co w takiej sytuacji zrobić?

Najporządniej byłoby mieć obok siebie takiego anioła stróża, jaki pomoże nam odzyskać wiarę w siebie, natchnąć nadzieją i pokazać przyszłość w ciepłych barwach. Na przeciw takim życzeniom wychodzi coaching, dostajemy osobistego trenera, który odrobinę w jaki sposób psychoanalityk wyciąga z nas wiadomości nawet z dalekiej przeszłości, starając się dociec, co przyczyniło się do stworzonego przez nas załamania. Mogą to być rozmaite, nawet banalne dla nas incydenty z życia zawodowego, prywatnego, które mimo woli niezwykle na nas wpłynęły. Prywatny trener, inaczej coach, będzie nas dopomagał, zachęcał, motywował, niemniej jednak nie udostępni nam odpowiedzi na zapytanie co dalej. Tej odpowiedzi musimy poszukać sami.