Różnorodność zwierzaków na naszej idealnej planecie dosięga ilości rzeczywiście imponujących. Rozdzielamy je w większości wypadków na egzotyczne, dzikie, wodne, latające bądź też domowe. Do zwierząt domowych, choć występują także dziko można zaliczyć konie. Duża a równocześnie zgrabna sylwetka tego zwierzęcia pasjonowała ludzi od wielu stuleci. Wykorzystywane były przede wszystkim w celach transportowych.

Posługiwały powozy, karoce, dyliżanse, wykorzystywano je w czasie wojen czy bitew. Obecnie konie całością inną funkcję, chociaż spotkać wolno jeszcze dorożkarza na rynku miejskim albo policje konną patrolująca teren miasta. Organizowane są wystawy koni, w których to zachwycamy się ich pięknem, sposobem chodzenia oraz galopu. Ocenia się nawet rodowód konia, jego porządne pochodzenie podnosi jego unikatowość i wartość.

Duża grupa twierdzi, iż najpiękniejsze konie można spotkać tylko na wolności, inny jest naturalnie widok konia wykorzystywanego do pracy w polu, a inny kiedy tak właściwie pędzi galopem najczęściej w stadzie przez pola. Nie brakuje jednak ludzi, którzy spostrzegają piękno tych stworzeń niezależnie gdzie się one znajdują. Pasjonaci oraz hodowcy koni przykładają wielu starań i uwagi tym zwierzętom. Imponujący jest również fakt, że tak kolosalne zwierzęta umieją genialnie współdziałać z człowiekiem na wielu płaszczyznach – znacznie więcej na jazda konna zalety. Niejednokrotnie uznawano je za najlepszego przyjaciela człowieka równolegle odbierając ten tytuł już dawno udomowionym psom.

Jakiekolwiek zwierze, które jest w stworzonym przez nas posiadaniu potrzebuje opieki i zainteresowania, a co się z tym wiąże żąda też nakładów pieniężnych. Konie należą do tej grupy, która pochłania dużo środków finansowych. Sam zakup konia oscyluje w bardzo wysokich kwotach, jaka jest zależna od rasy oraz rodowodu. W następnej kolejności pojawia się kwestia adaptacji pomieszczenia inaczej stajni, gdzie konie będą przebywać. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu takowej to część kosztów mamy z głowy zostaje w owym czasie jedynie zakup wyposażenia. Po zakupie oraz zakwaterowania naszego pupila musimy zadbać o jego pożywienie.