Artykułami na etykietowanie są w stanie być wszelkie te towary, jakie potrzebują by zawrzeć na nich istotne wiadomości. W szczególności etykietuje się rozmaite rodzaje opakowań. Przynależą do nich kartony, butelki, zapakowania plastikowe. W warsztatach przetwórczych etykietuje się zarówno materiały pojedyncze, jak oraz całe grupy towarów. Najbardziej trudnym sposobem etykietowania są produkty chemiczne, szkodliwe, ponieważ trzeba uważać na zawartość by nie doszło do wybuchu.

Wskutek tego używa się szczególnych pojemników do tego celu i to one są przeważnie oznaczane istotnymi informacjami. Nie jedynie artykuły mogą być etykietowanie. Do przewozu specjalnych cieczy użytkuje się dostosowany do tego transport, jak na przykład ciężarówki. W owym czasie cały transport jest określony znakami, uwagami oraz wiadomościami. Nawet przewóz towarów koleją jest oznaczony. Każdy wagon zawiera informację istotną dla nabywcy. W jaki sposób się okazuje, każdy towar wolno oznakować, z tym że styl etykietowania o wiele się różni między sobą.

Materiały mniej trwałe oznacza się wyraźniej. Natomiast niewymagające szczególnej uwagi mają znikome etykiety. Jednym z najbardziej słynnych narzędzi na etykietowanie jest metkownica. Służy ona do przylepiania cen na produktach. Jest to przyrząd prosty w obsłudze, ręczny i posługują się nim pracownice w jakimkolwiek sklepie – przetestuj drukarki etykiet. Innymi sprzętami, o wiele bardziej trudnymi są etykieciarki. Są to urządzenia przemysłowe używane w zakładach. Służą do taśmowego etykietowania poszczególnych towarów. Dzielą się na przeróżne kategorie, ze względu na typ artykułu. Jedne służą do opakowań papierowych, kartonowych tudzież inne są do etykietowania butelek.

Każda z nich wygląda zupełnie inaczej oraz jest inna w obsłudze. Co poniektóre etykieciarki są ręczne. Przeważnie są to łatwe w użyciu urządzenia, które mają za zadanie pomóc w etykietowaniu podręcznym, tam gdzie maszyna nie jest do tego dopasowana. Wówczas taka etykieciarką zajmują się ludzie. Etykieciarki wolno dostać w rozmaitej cenie. Najdroższe są etykieciarki wielofunkcyjne do etykietowania wielu rodzajów artykułów. Za to ich zaletą jest prędkość i solidność w pracy.