Jeżeli już zdecydowaliśmy się na zakup rzeczowego panelu fotowoltaicznego, to poza tym warto ustalić, my, lub profesjonaliści, którzy się na tym znają, w jakim miejscu umieścić taki kolektor. Umieszczenie kolektora słonecznego jest niezwykle istotne, przecież ma on za zadanie odbierać jak największą ilość promieni słonecznych. Skutkiem tego należy pamiętać, iż w większości wypadków kolektor będzie pracował najprawidłowiej, kiedy będzie skierowany na południe.

Kolejna rada w czasie montowania takiego kolektora słonecznego, to świadomość, aby nie instalować go w miejscu zacienionym przez drzewa i budynek. Taki kolekto najczęściej montuje się na dachu, w następstwie tego nie ma on kłopotu na zasłonięcie przez inne budynku bądź drzewa. Kolejną zaletą takiej instalacji, jest informacja, iż nie zajmuje on w owym czasie dodatkowego miejsca i nie zacienia budynku – fotowoltaika w Krakowie. Nie ulega wątpliwości, iż kolektora taki powinien być pomocniczym źródłem energii, z którego jesteśmy w stanie na dodatek korzystać. To naturalnie dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić dużo pieniędzy, jednakowoż nie da rady korzystać wyłącznie z tego źródła energii. Tak w następstwie tego warto umieszczać takie kolektor przede wszystkim na dachach, na południe, pod odpowiednim kontem.

Kolektor sam w sobie nie zagwarantuje ciepła danemu budynkowi bądź domkowi jednorodzinnemu. By takie ciepło zdołało dotrzeć do domu, to musi być zainstalowana słuszna instalacja, poprzez jaką będzie doprowadzane to ciepło. W jaki w następstwie tego sposób się to odbywa? Rozumie się samo przez się, iż takie ciepło musi zostać przyzwoicie zmagazynowane, i takim istotnym szczegółem instalacji solarnej jest akumulator ciepła. Co to jest? Jest to tak zwany zasobnik, w jakim miejscu jest zgromadzana ciepła woda. Później stamtąd jest ona pobierana do użytku domowego. Jaką pojemność ma taki zasobnik? Zazwyczaj pojemność kilkuset litrów, w następstwie tego wystarczającą na kilkudniowe zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Woda także dociera w dobry sposób. W takich kolektora stosuje się zbiornik z wbudowaną wężownicą, jaką płynie gorąca woda z kolektora. Taka woda non stop krąży w obiegu zamkniętym, jest on wymuszony przez pompę cyrkulacyjną. Co to naturalnie dzięki temu jest możliwe? Przede wszystkim współpraca kotła, jako fundamentalnego źródła ciepła z kolektorem słonecznym. W ten sposób wspomaga on system ogrzewania. Tak w następstwie tego kolektor słoneczny gra znaczącą rolę w odbieraniu i przekształcaniu energii słonecznej, jednakowoż musi być on kompatybilny z należytą instalacją.