Widziałeś kiedyś rower elektryczny? Jeśli tak, to jesteś świadkiem niedawnego szaleństwa na punkcie rowerów elektrycznych w ostatnich czasach. Podczas gdy rowery elektryczne istniały już od dłuższego czasu, zainteresowanie e-rowerami wzrosło w ostatnim czasie. Globalna sprzedaż rowerów elektrycznych skoczyła o 78% od 2017 do 2018 roku.

Wśród studentów szkół wyższych wzrost ten jest jeszcze wyższy i wynosi 96%. Pokazuje to, że znacznie więcej studentów przedkłada rower elektryczny nad korzystanie z samochodu lub transportu publicznego.

Czy jesteś wśród tych, którzy chcą kupić rower elektryczny, ale mają problem z podjęciem decyzji, czy warto w niego zainwestować? Co z ich ceną? Czy nie są one drogie i czy rower elektryczny jest tego wart? To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie wszyscy przed zakupem roweru elektrycznego.

Ceny rowerów elektrycznych wahają się od 600 do 6000 dolarów. Teraz to od Twoich potrzeb zależy, czy powinieneś wybrać tańszy model, średni czy drogi. Bez odpowiedniej wiedzy wydaje się, że wszystkie są dobre.

Pozwól mi więc szczegółowo wyjaśnić zalety posiadania roweru elektrycznego. Kiedy warto kupić rower elektryczny, a kiedy lepiej zdecydować się na zwykły rower.

Ale najpierw zrozummy, co to jest rower elektryczny i jak działa?

Rower elektryczny pozwala na sprawne przemieszczanie się z punktu A do B, bez konieczności korzystania z transportu publicznego, bez kosztów paliwa i konserwacji samochodu. To nowoczesny sposób na ćwiczenia fizyczne bez konieczności pocenia się.

Rowery elektryczne to przede wszystkim wygoda, łatwość użytkowania, moment obrotowy, oszczędność paliwa, koszty, zwiększony zasięg, niska bariera wejścia, lepsza wydajność podczas wspinaczki i patrzenie w przyszłość.

Rower elektryczny to rower hybrydowy z silnikiem wspomagającym. Choć nadal umożliwia on pedałowanie, nie wymaga od Ciebie wysiłku, dzięki czemu możesz osiągnąć większą prędkość przy takim samym wysiłku. Większość rowerów elektrycznych może przejechać do 30 mil na jednym ładowaniu z maksymalną prędkością 20 mph.

Jest to idealna odpowiedź na potrzeby rowerzystów, którzy potrzebują pomocy pedałów, musieli dużo podróżować przewożąc ładunek, chcą codziennie dojeżdżać do pracy bez pocenia się, nie są tak młodzi, aby jeździć na zwykłym rowerze lub wzgórza w Twoim mieście są zbyt duże, aby sobie z nimi poradzić.

W zależności od konstrukcji, modelu lub typu, rower eBike składa się z silnika elektrycznego, zestawu baterii wielokrotnego ładowania, kontrolera silnika, przekładni lub przepustnicy, pedału, czujnika pedałowania, układu napędowego i przełącznika wyboru.

Większość rowerów elektrycznych wygląda i działa podobnie do standardowych rowerów.

Jest to więc tylko unowocześniona wersja, a nie zupełnie nowa rzecz. Nie wspominając o tym, że można wyłączyć wspomaganie, aby uczynić z niego zwykły rower.

Korzyści z jazdy na rowerze elektrycznym

Rowery elektryczne są świetne dla każdego, zarówno dla dzieci, osób dojeżdżających do pracy jak i seniorów. Mają wygląd roweru szosowego, wrażenie roweru górskiego i są urocze i wyjątkowe jak fixie.

Niektórym podoba się jego futurystyczny wygląd, wielu ceni sobie intuicyjne sterowanie i estetykę, a niektórzy chwalą sobie jego zdolność do przewożenia ładunku. Niektóre z kluczowych cech, które oferują w porównaniu z innymi formami transportu to:

1 ) Bezproblemowe dojazdy do pracy

Zwykły rower nie wymaga wiele, aby dojeżdżający do pracy mógł się spocić. Na początku jest to dobre uczucie. Ale wkrótce staje się to zbyt męczące, zwłaszcza jeśli musisz pokonać pagórkowatą drogę lub dłuższy dystans. Rowery elektryczne ułatwiają pedałowanie, a jednocześnie pozwalają ćwiczyć i pozostać aktywnym.

Wiele rowerów elektrycznych o dużym zasięgu ma możliwość przełączania pomiędzy trybami pełnej mocy, wspomagania pedałowania i bez mocy. Dzięki temu możesz korzystać z roweru tak, jak wolisz – z maksymalnym, stosunkowo niskim lub minimalnym wysiłkiem. Dzięki temu możesz jechać szybciej i dłużej przy takim samym wysiłku, co w przypadku rowerów tradycyjnych.

2 ) Więcej jeździsz na rowerze elektrycznym

W ostatnim raporcie opublikowanym przez National Institute For Transportation And Communities, trzema głównymi przeszkodami w jeździe na rowerze są: pagórkowaty teren, odległość podróży i pocenie się. Z tego samego raportu wynika, że po przebadaniu 1800 rowerzystów, całkowita liczba osób codziennie jeżdżących na rowerze wzrosła z 55 do 91% po przesiadce na rower elektryczny.

Nie jest to dziwne, ponieważ rowery elektryczne nie powodują uczucia zmęczenia nóg, są mniej męczące i pozwalają na szybszą jazdę, dzięki czemu podróż staje się przyjemna i trakcyjna. To samo badanie wykazało, że rowery elektryczne są najczęściej używane przez mężczyzn do dojazdów do pracy, ćwiczeń i załatwiania spraw osobistych.

Badanie wykazało również, że rowery elektryczne zmieniają sposób, w jaki jeździsz na rowerze. Teraz jeździsz częściej, na dłuższe dystanse, wybierasz różne trasy, które częściej prowadzą przez wzgórza i duży ruch uliczny. Co więcej, kobiety jeżdżące na rowerze wydają się być bardziej zadowolone ze swoich e-rowerów, choć stanowią one zaledwie 20% wszystkich użytkowników. Zobacz na stronie https://ekolo.cz/o-ekolo-cz.

3) Są one przyjazne dla środowiska

W porównaniu z samochodami, motocyklami i innymi środkami transportu, e-bike ma minimalny ślad węglowy. Również wtedy, gdy energia pobierana podczas ładowania jest wytwarzana przez nieodnawialne źródła. Dlatego też wielu ekologów zachęca do korzystania z rowerów elektrycznych.

Rowery elektryczne redukują ilość odpadów, pomagają zmniejszyć zatory drogowe, są przyjazne dla środowiska i pobierają minimalną ilość energii do działania. Jest tak wydajny, że uważa się go za przyszłość transportu. Najwięksi producenci samochodów, tacy jak Ford, rozpoczęli już prace nad swoimi rowerami elektrycznymi. Wraz z rosnącą świadomością globalnego ocieplenia, takie inicjatywy będą się tylko rozszerzać.