W wypadku mieszkania nie ma większego problemu z urządzaniem toalety, również właśnie dlatego, że nawet w nowoczesnych deweloperskich projektach osiedli dominuje niemniej jednak przekonanie o tym, iż łazienka nawet jeśli niesłychanie istotna dla mieszkańców, to powinna pozostać ograniczona na tyle, aby salon oraz sypialnia były jak najogromniejszych rozmiarów. I choć rzeczywiście wielkie salony i sypialnie cieszą się okazałym wzięciem, to tylko posiadanie dużej przestrzeni w łazience pozwala na popuszczenie wodzy wyobraźni oraz stworzenie od początku do końca takiego wnętrza, o jakim od dawna się marzyło. Oczywiście wybitnie ogromnym problemem są ograniczenia, zarówno te walutowe, jak i mała przestrzeń oraz niewystarczający do spełnienia wszystkich własnych fantazji metraż.

W przypadku mieszkań właściciele muszą się wobec tego liczyć z ograniczoną przestrzenią, ale równocześnie mogą dzięki temu urządzić niesłychanie ładnie łazienkę nie wydając kroci na kuchnie łazienkowe czy rozwiązania architektoniczne ponad swoje możliwości – przetestuj kran do łazienki. W wypadku domów sytuacja wygląda już całkiem inaczej – tutaj na ogół właściciel chce posiadać wszystko dopięte na ostatni guzik a często w domu takim znajduje się nie jedna, nie dwie, a np. trzy łazienki potrzebujące dokonania innowacyjnych planów. Bez stosownej liczby metrów kwadratowych ciężko jest bowiem zrobić cokolwiek atrakcyjnego, nie ma szans na wstawienie atrakcyjnych nowoczesnych mebli. Jeszcze niedawno wszelkie łazienki w stworzonym przez nas kraju wyglądały tak samo oraz do dziś w mało jakim bloku odszukać wolno rozwiązanie, jakie wpuszczałoby chociaż małą szparą odrobinę naturalnego światła do łazienki. Posiadacze własnych domów mogą tudzież swobodnie eksperymentować z meblami, kolorami oraz formami, bo tu wyłącznie fantazja stanowi ograniczenie.

W tym momencie oświetlenie łazienki i nadanie jej przyjaznego charakteru ma rewelacyjne znaczenie. Na rynku jest jednakże coraz więcej wybitnie tanich a równocześnie poprawnie zaprojektowanych mebli łazienkowych, jakie nie tylko ładnie wyglądają same w sobie, niemniej jednak proponują również przestrzeń do schowania przeróżnych znaczących w łazience produktów.