Wszechstronnie opracowana oferta terapii ozonem jest domeną firmy Klinika Ozonoterapii w Katowicach. Warto zaznajomić się z witryną internetową takiej jednostki, żeby poznać wszystkie detale odwołujące się do poszczególnych zabiegów. Oddziaływanie ozonoterapii jest powtarzalne, a więc wielu pacjentów na poszczególne zabiegi zapisuje się systematycznie. Sam opis działania ozonu bazuje na wyeliminowaniu bakterii, wirusów, grzybów i pierwotniaków, stymulowaniu metabolizmu tlenowego oraz pobudzeniu układu odpornościowego. Ozonoterapia coraz częściej stosowana jest profilaktycznie, aby wzmacniać organizm. Klinika ozonoterapii Katowice jest miejscem, gdzie wszystkie zabiegi przeprowadzone są przez wykwalifikowanych medyków. Pacjenci mogą skorzystać z sześciu terapii, o niemałej płaszczyźnie zastosowania. Będą to: ozonowanie krwi, ozonowanie uszu, ozon dopochwowy, ozon dojelitowy, kąpiele ozonowe a także ozonowanie wody i oliwy. Śląska klinika specjalizuje się w terapiach już od dawna.

Z detalami na temat jej działania oraz tego, w jaki sposób przebiegają terapie można zaznajomić się na stronie podanego punktu. To jedyna z paru klinik w województwie śląskim mająca do zaoferowania leczenie alternatywne bazujące na terapiach ozonowych w kuracjach celowanych. Sprawdzone formy aplikowania trójcząstkowego tlenu o imponującej biodostępności są motywujące. Na skuteczność biobójczą tlenu składają się: 10% tlenu z powietrza, 30% czystego tlenu gazowego oraz aż 95% ozonu. Pacjenci często decydują się na prozdrowotne kąpiele ozonowe, wpływające wprost na powierzchnię skóry.

W czasie kąpieli gaz wpływa aktywnie na skórę, wykazując dużo cech prozdrowotnych. Ozon w dużym stężeniu wykazuje działanie: sprzyjające zdrowiu, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze. Kąpiele z ozonu są bezpieczne, bo ozon jest gazem naturalnie występującym w środowisku. Rezultaty kąpieli z ozonu są zauważalne już po kilku nałożeniach.