Kurowanie hemoroidów nie jest łatwe. Choroba ta ma prawo przytrafić się adekwatnie każdemu z nas, bez względu na wiek. Kiedy żylaki odbytu zaczną efektywnie uprzykrzać nam życie, wtedy na pewno należałoby zasięgnąć fachowej rady lekarza. Istnieje też parę domowych sposobów na hemoroidy, jakie jesteśmy w stanie zagospodarować w walce z niepożądanymi guzkami krwawniczymi. Hemoroidom sprzyjają długotrwałe stany zapalne, brak ruchu, a także niewłaściwa dieta. Jeśli nie pragniesz dopuścić do ich rozwoju, bez jakichkolwiek zahamowań zwróć uwagę na swój styl życia oraz nawyki żywieniowe.

Kiedy tak właściwie tudzież żylaki odbytu już się pojawiły, sięgnij po sprawdzone domowe sposoby. Ziołolecznictwo jest jedną z najstarszych metod leczenia hemoroidów. Pośród w większości wypadków wymienianych ziół przynoszących ulgę w leczeniu żylaków odbytu pojawia się w głównej mierze tak nazywany oczar wirginijski.

Zioło to oznaczane jest także orzechem czarnoksięskim oraz nienagannie nadaje się do walki z guzkami krwawniczymi. W medycynie najczęściej używa się korę i sproszkowane liście tej rośliny, które służą do robienia okładów. Gigantyczne znaczenie w leczeniu hemoroidów ma też kasztanowiec pospolity. Związki zawarte w kwiatach tej rośliny mają działanie antybakteryjne i rozluźniające. Kasztanowiec, podobnie jak wyżej wymieniony oczar, dedykowany jest do użytku zewnętrznego. Bandaże z tego zioła na domiar tego zapobiegają rozwojowi stanów zakrzepowych w hemoroidach. Co jeszcze przyniesie ulgę? Kiedy cierpimy na hemoroidy, niezwykle istotne jest dbanie o należytą higienę intymną.

Nie wolno zapominać o dokładnym podcieraniu się po każdej wizycie w toalecie. Co więcej, najpoprawniej do tego celu używać miękkiego oraz bezzapachowego papieru toaletowego. Barwiony papier ma prawo wywoływać podrażnienia. Ulgę w hemoroidach może przynieść nam również posmarowanie okolicy odbytu wazeliną lub też olejkiem z kiełków pszenicy. Żeby zmniejszyć ból i obrzęk towarzyszący guzkom krwawniczym, wolno także sięgnąć po kostki lodu lub ewentualnie odpowiednie ziołowe czopki, które dostępne są w aptekach bez recepty. Jeśli to nie pomaga, wpadnij na leczenie hemoroidów gdzie znajdują się wiadomości o leczeniu.