Co niektórym wydawać by się mogło, iż we nowoczesnym świecie plakaty, jako rodzaje reklamy, należycie zanikają. Jednakże wystarczy spojrzeć na ulice polskich miast, aby zanotować, że jest wprost przeciwnie. Spacerując po wyłonionej miejscowości nieomalże na każdym kroku natknąć się wolno na plakaty drukowane. Są one rozwieszane w głównej mierze po to, aby rozpropagować jakiś projekt lub imprezę albo zachęcić ludzi do korzystania z usług wybranej firmy czy kupienia jakiegoś produktu. Ewidentnie oprócz tego należy wziąć pod uwagę fakt, że pojawiają się także plakaty innego typu. Wielokrotnie są to arkusze rozwieszane poprzez osoby prywatne, jakim zaginął kot lub pies. Sporo plakatów dotyczy także osób zaginionych.

Niewątpliwie takie plakaty w większości wypadków kreowane są w warunkach domowych, a nie projektowane przez fachowych grafików – tutaj polecamy drukarnia warszawa. Kolejną grupę stanowią plakaty wyborcze, które oczywiście pojawiają się w okresie kampanii przedwyborczej i których celem jest w głównej mierze nakłonienie wyborców do oddania swojego głosu na konkretnego kandydata bądź na praktyczne ugrupowanie polityczne. Chyba każdy wie, że w przeddzień wyborów, czy to parlamentarnych, czy prezydenckich lub chociażby do rady miasta, na ulicach pojawia się co niemiara plakatów, jakie służyć mają przede wszystkim agitacji wyborców. Są to plakaty drukowane nadzwyczajnego rodzaju, bowiem niemal wszelkie odpowiadają jednemu schematowi. Przede wszystkim mają one być czytelne i w dobry sposób opisywać kandydata, na którego osoby oglądające dany plakat mają oddać swój głos.

Rzecz jasna podczas kampanii wyborczej, każde ugrupowanie polityczne tworzy ogólny zarys graficzny plakatów wyborczych. W nie zwykle wkleja się wyłącznie zdjęcie kandydata razem z informacją, na jakiej pozycji na danej liście wyborczej się znajduje. Nieraz na dodatek na takim plakacie lokuje się krótkie hasło wyborcze, stanowiące kwintesencje programu wyborczego danej osoby i jego partii. Wszystko to powoduje, że według niektórych ludzi, plakaty wyborcze wyglądają niemal tak samo oraz najzwyczajniej w świecie przestają rzucać się w oczy. Wskutek tego aby były skuteczne, ma obowiązek ich być szczególnie dużo.