E-papierosy zyskały istotną popularność. Palacze przekonują się, iż e-papieros to zabezpieczenie wygody i luksusu palenia w każdych warunkach. Mogą zdobyć także Ci, jacy są palaczami biernymi. Wydaje się, że e-papierosy to nie jedynie tymczasowa moda, ale oraz pewna zdrowsza opcja w stosunku do papierosów stereotypowych. Jakie są walory i defekty urządzeń? Przede wszystkim e-papieros wygląda niemal tak samo jak normalny papieros. Rytuał palenia także pozostaje ten sam – nie ma niemniej jednak dymu, jaki wolno by strzepywać, nie ma także szkodliwego dymu. To kluczowy pozytyw elektronicznych papierosów – nie wytwarzają one rakotwórczego dymu, właśnie dlatego wolno je palić w właściwie każdym miejscu (również w miejscach publicznych).

To naturalnie dzięki temu otoczenie i nasi najbliżsi nie muszą cierpieć z tego powodu, że palimy. Papieros elektroniczny jest droższy, lecz to wydatek jednorazowy – potem kupuje się wyłącznie liquidy, dlatego koszt „eksploatacji” jest mnóstwo niższy – wypróbuj wymiana grzałki iqos. Na dodatek wkłady mogą być smakowe, więc możemy sobie palenie przyozdobić. Palimy kiedy pragniemy oraz gdzie chcemy – zimą nie jesteśmy zmuszeni na wychodzenia na dwór lub na balkon – nasze palenie nikomu albowiem przeszkadzać nie będzie. Jakie są defekty sprzętu?

Przede wszystkim elektroniczny papieros potrzebuje ładowania i to regularnego. Gdy wyjdziemy w domu, nie jesteśmy w stanie sobie zakupić następnej paczki w kiosku, tak jak w wypadku papierosów standarowych. Urządzenie i powiązane z nim akcesoria należy także co jakikolwiek czas czyścić. Pomimo to, opłaca się – nasze włosy nie śmierdzą, cera się nie psuje, a ubrania nie są przesiąknięte nieprzyjemnych zapachem. E-papierosy są w związku z tym zdrowsze! Dla tych, jacy pragną palenie rzucić to okazja, aby zacząć się odzwyczajać od nikotyny… W niektórych miejscach po prostu nie wypada palić oraz trzeba mieć świadomość, że zawsze będzie to źle odbierane. E-papierosy nie pozostaną zapewne zabronione, lecz ich miłośnicy muszą spodziewać się bariery dostępu do towarów i zakazów e-palenia w niektórych miejscach.