Promocja targów to wybitnie istotne działania, albowiem bez tego nikt się nie dowie o danej imprezie. Promocje należy przeprowadzić niesłychanie rozsądnie by zachęcić do przybycia na daną imprezę. Promocja ma prawo odbywać się w przeróżny sposób. Najbardziej legendarnym jest użycie do tego Internetu. Tu jest taka dowolność że wolno wypromować się jedynie przez jeden serwis bądź też dużo portali. W ten sposób wiadomo jacy ludzie przybędą. Dane jest że targi to impreza na jaką organizatorzy maja nadzieje że przyjdzie wiele osób. Jeżeli jest ona płatna wtedy zarobią sobie na niej co zwróci im wydatki organizacji.

Promocja zajmują się często agencje reklamowe. Maja swoje doświadczenie, wiedzę i kontakty bez których taka impreza w pewnych sytuacjach nie dochodzi do skutku. Targi ogólnie jako impreza są już wybitnie kultowe i bardzo lubiane, skutkiem tego należałoby zainwestować w namioty ekspresowe
. Ilość osób jakie tam przychodzą zależy wyłącznie od tematyki targów oraz jakości organizacji. Im są bardziej przyjemne i z niespodziankami tym więcej ludzi przybędzie. Poza tym są od czasu do czasu dodatkiem do dni miasta czy innych imprez. Media są nadrzędnym punktem zaczepnym, jeśli chodzi o informację na temat wystaw. Nikt inny tak szeroko oraz w tak szybkim tempie nie poinformuje uczestników o tego rodzaju imprezie. Czasem musi się to prędko odbyć albowiem w szeregu przypadków parę dni w następnej kolejności już jest wystawa. Największa popularność maja telewizja i Internet. Oba media rozprowadzają wiadomości wybitnie prędko oraz do szerokiego grona ludzi. To właśnie dzięki temu wiadomo że wystawa będzie miała gości z wielu rejonów.

Jeśli jest on bardzo unikalna to nawet przybywają na nią gości z zagranicy. Środki masowego przekazu niekiedy nawet opowiadają takie imprezy co powoduje że jeszcze większe grono osób chce tam być. Wszelkiego typu wywiady czy zdjęcia pokazują jak istotne są takie spotkania w mieście. Deklaruje się w ten sposób że ludzie pragną wystawy oglądać. To sygnał dla miasta by przeznaczał na organizacje ich coraz pokaźniejsze pieniądze. Niekiedy zdarzają się sponsorzy to wtedy należy znacząca część do nich. Jeśli jednakże zawodzą różne metody wtenczas organizatorzy muszą sami wszystko organizować.