Wszystkiego rodzaju wehikuły, bez względu na markę oraz model, posiadają szereg instalacji elektronicznych. Takie systemy mają zabezpieczyć nam bezpieczne warunki podróżowania oraz użytkowania danego wehikułu. Systemy elektroniczne stosowane są też celem podwyższenia komfortu przebywania w pojeździe kołowym. Elektronika wobec tego stanowi jeden z szczegółów konstrukcji wprowadzanych na rynek samochodów. Obecność systemów elektronicznych w naszych pojazdach dostrzegamy, na przykład, poprzez zastosowanie całej gamy kontrolek informacyjnych i ostrzegawczych, które zapalają się z czasie wystąpienia rzeczowych nieprawidłowości. Kończące się paliwo sygnalizuje ikonka dystrybutora paliwa, a trudności z silnikiem czerwona ikonka ostrzegawcza. Także włączenie świateł powiązane jest z zapaleniem światełka informacyjnego o tym ruchu. W zamiarach poprawy komfortu jazdy stosowane są systemy elektroniczne sterujące otwieraniem i zamykaniem szyb okiennych samochodu albo, na przykład, autopilot.

Na dodatek, w samochodach osobowych, jesteśmy w stanie również odnaleźć rozmaite systemy dźwiękowe ustanawiające specyficzny typ rozwiązań elektronicznych. Najpopularniejszym systemem jest zastosowanie sygnały dźwiękowego w czasie nie zapięcia pasów bezpieczeństwa. Różnorodne systemy elektroniczne możemy odszukać w użytkowanym na co dzień sprzęcie domowym. Na główny plan wysuną się, bezsprzecznie, urządzenia audiowizualne stosowane w celach rozrywkowych.

Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju odbiornikach telewizyjnych i urządzeniach umożliwiających odtwarzanie nagrań dźwiękowych i wszelakich filmów. To bazowa elektronika typu płytki drukowane wykorzystywana codziennie nawet przez najmłodszych członków naszych rodzin. W zakresie elektronicznym jesteśmy w stanie również znaleźć sprzęty kuchenne. Globalna już kuchenka mikrofalowa również bazuje na odpowiednim oprogramowaniu. Zawiera ona adekwatnie dobrany komputer elektroniczny, który umożliwia należyte zaprogramowanie urządzenia. To naturalnie dzięki temu przygotowywane przez nas potrawy nie ulegną spaleniu i nie pozostaną nierozmrożone. Systemy elektroniczne w prowadzonej przez nas kuchni możemy odnaleźć w sprzęcie pokroju piekarnika.