Użycie bardzo znanej metody znakowania odzieży, czyli sitodruku wpływa na to, że propozycja usług marki Terraprinting jest tak warta uwagi. Sitodruk jest techniką znaną na przykład ze względu na ekonomię. Pozwala bowiem uzyskać niskie koszty jednostkowe przy dużych nakładach. Specjaliści z podanej drukarni wykorzystują do druku wysokiej jakości farby. Z tego względu rezultaty są świetne, a nadruki z sitodruku cechują się najwyższą trwałością. Jeśli zamawiający ma takie wymagania, to wykorzystywane są nie tylko farby klasyczne, ale też pozwalające na pozyskanie rezultatów większych, a więc wykorzystany jest nadruk wypukły lub neonowy.

Sitodruk używany jest na odzieży marketingowej, sportowej oraz roboczej. Technika sitodruku bazuje na naniesieniu na materiał farb przez naświetlone sito do sitodruku. Naświetlenie sita opiera się na zakryciu części otworów oraz zostawieniu wyłącznie tych przez które powinny przenikać farby. Każdy kolor nakładany jest oddzielnie, a umocnienie nadruku ma miejsce, gdy poddawany jest on wysokiej temperaturze. Drukarnia sitodrukowa, jaką prowadzi firma Terraprinting proponuje zrobienie druku przy wykorzystaniu karuzeli automatycznej, półautomatycznej albo ręcznej. Eksperci z terraprinting.eu polecają zleceniodawcom zdecydować się na sitodruk wówczas, gdy drukują oni większe nakłady, mające więcej niż 100 sztuk z takiego samego wzoru. Ponadto, oferta dedykowana jest dla zleceniodawców, którzy zechcą wydrukować niewielkie ilości, ale z użyciem 1 albo dwóch barw.

Zagwarantowane jest to, że o ile komuś będzie zależało na najwyższej jakości nadruku na odzieży i akcesoriach reklamowych, to sitodruk jest mu to w stanie zagwarantować. Kwota za świadczenia w podanej drukarni ustalana jest na podstawie indywidualnych wyznaczników, z uwagi na to, na ile utrudniona jest realizacja zamówienia. Przy wycenie uwzględni się: nakład i wymiar nadruku, projekt graficzny pod względem ilości użytych kolorów, wymiar nadruku na określonym materiale. Klienci po ukończeniu zamówienia widzą, że nadruk zrealizowany w zielonogórskiej drukarni był dobrą inwestycją.