Szanujące się firmy, rozmieszczają w internecie próbki możliwości swoich ludzi. Są to tak zwane port folia. Posiada je każdy właściwy fotograf weselny. Wolno podziwiać sztukę, jaką tworzy na co dzień. Jak najbardziej bezpłatnie. Ostatnimi czasy pojawia się tez dużo wydawnictw, które intrygują zdjęcia ślubne. Pragną je zamieszczać na łamach miesięczników i kwartalników, aby zareklamować utalentowanych robotników związanych ze wszystkim tym, co niesie za sobą fotografia ślubna.

Magiczne chwile drukowane na śliskim, kolorowym papierze, zachęcają potencjalnych klientów do zamawiania usługi. Pasjonaci tego rodzaju zdjęć są gotowi płacić nawet wielkie sumy pieniędzy, by mieć na własność kilka ładnych fotek z panną młodą w tle. Nie chodzi o to, by ludzie i miejsca były wyszukane, kunsztowne.

Sztuka jest z materiału nieelastycznego, nie fotogenicznego wyczarować setki odbitek, jakie będą miały w sobie impuls – tu pomoże fotolustro. Spowoduje to chęć powracania wspomnieniami do przeszłości, poprzez oglądanie starych ślubnych fotografii. Zainteresowania nadają sens życiu. Dzięki nim staje się ono barwne oraz barwne. Fotograf ślubny to musi być zdecydowanie ktoś z głęboką pasją. Ma obowiązek intrygować się kształtami, barwami, strukturą papieru. Zmienianie obiektywu powinno kojarzyć mu się z czymś co powoduje mu przyjemność, innymi słowy z pracą. Zdjęcia ślubne to dla wszystkich osób ważny temat. Bez względu na to, czy są oni uwiecznieni, czy jedynie stali z boku, lecz łączy ich emocjonalna więź z bohaterami szczęśliwego dnia.

Wcale nie jest proste uchwycić moment, w którym goście sypia ziarenkami ryżu na szczęście, albo kiedy jakaś pani w trzecim rzędzie ławek kościelnych szlocha wzruszona. Fotografia ślubna potrzebuje wprawnego oka i refleksu. Kiedy nie ma się do tego cierpliwości, przyzwoiciej w żadnym razie się za to nie zabierać. Z jednej kwestii całe otoczenie i wygląd pary młodej jest istotny, z drugiej jednak, to fotograf sprawi, czy widz ujrzy piękno czy brzydotę. Na zdjęciach można zobaczyć uczucia, jeśli zrobi się je w odpowiednim miejscu i czasie. Właśnie dlatego naturalnie, by gruntownie obserwować potrzeba pasji.