W czasie nauki gry na gitarze powinniśmy pamiętać o akordach. Jaką one pełnią funkcję? W głównej mierze skupiają się na ukazywaniu gitarzyście chwytu, jaki ma użyć w danej chwili, i jak go ma zagrać. To właśnie dzięki nim wiemy, jakim sposobem zagrać daną piosenkę. Jakkolwiek czy to wszystko? Niewątpliwie, że nie. Musimy również uzmysłowić sobie, że nie należałoby uczyć się wszystkich akordów na pamięć, okazałoby się to bezcelowe.

Najprzyzwoiciej będzie, jeżeli podczas nauki danej piosenki przygotujemy sobie dobre akordy oraz tych się nauczymy, a w następnej kolejności będziemy w stanie zagrać tą piosenkę. Gdy zabierzemy się za następną piosenkę, to bierzemy pod uwagę odrobinę inne akordy, tak w takim razie uczymy się oryginalnych. A w momencie, gdy będziemy w stanie zagrać już dużo piosenek, to na pewno będziemy obeznani w akordach, jest to niesłychanie solidny początek, albowiem nie koncentrujemy się tylko na teorii, lecz również bierzemy pod uwagę praktykę i dążymy do odwzorowania danej piosenki.

Gdy jesteśmy początkującymi gitarzystami, jacy dopiero, co uczą się pojedynczych piosenek, to pewnie nieraz mieliście kłopot z zagraniem danej piosenki – przetestuj gitara elektryczna dla początkujących. Jakkolwiek najlepiej rozpocząć od wyszukania trafnych nut lub akordów, choć jest też możliwość zagrania piosenki za pomocą odczytu rytmu i chwytów na tabulaturze. Jest to niezmiernie porządny sposób. Jakkolwiek gdzie jesteśmy w stanie wyszukiwać takich pomocy?

Najpoprawniej, kiedy posiadamy w domu Internet, wtedy to nie ma kłopotu z nauczeniem się danej piosenki. Co wystarczy zrobić? Wpisujemy w przeglądarkę nazwę utworu i wyszukuj, a wtedy pojawi się nam las stron, które ukażą nam jak zagrać taki utwór. Mogą to pokazać na parę sposobów, inaczej za pomocą tabulatur, nut lub też akordów. Co poniektórzy cenią sobie niezmiernie tabulatury, które są niezwykle proste oraz przejrzyste. Jednakże inni wolą skupić się na akordach, jakie są jeszcze prostsze do nauki, jednakowoż nie pozostawiajmy tylko na tym poziomie, porządniej bez ustanku się rozwijać pod względem gry na gitarze.