Ci, jacy są zapaleńcami rozmaitego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością odpowiednio wiedzą, na czym polega gra „The Sims 4”. Jakim sposobem się okazuje, ta kultowa już gra jest legendarna na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być programem służącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dzisiaj gra „The Sims” jest grą kultową i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawikłane, wobec tego, że gra ta w szeregu przypadków uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej atrakcyjnej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii. Co ciekawe, gra ta nigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno i precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów – przetestuj na stronie internetowej the sims 3 download. Zajęcie to bywa niesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta tak rzeczywiście może ciągnąć się w nieskończoność.

Do najważniejszych zadań każdego gracza trzeba w głównej mierze wydawanie poleceń stworzonym przez siebie kreacjom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Istotne jest w związku z tym to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na wypoczynek czy na spożywanie poszczególnych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednak bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry absolutnie oryginalnych Simów, ponownie przez siebie wykreowanych. Gra „The Sims 4”, jak i jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Odgrywać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu.