Duża grupa ludzi uważa, że przesiadywanie przed komputerem to wyłącznie strata czasu. Tym znacznie bardziej, jeżeli gra się przez niego w różnorodne gry komputerowe. Jak najbardziej są różne gry, jedne więcej wnoszą do naszego życia, inne mniej, jednak nie można ogłosić, że wszystkie wyłącznie szkodzą oraz nic poza tym. Tak samo jak przy oglądaniu telewizji możemy stworzony przez nas czas popsuć oglądając niepomocne i głupie programy, jakie robią z mózgu sieczkę, tak samo możemy przez ten czas spędzony przy telewizorze czegokolwiek się nauczyć, na przykład oglądając oprogramowania edukacyjne, przyrodnicze oraz tak dalej. Tak samo jest z grami, co poniektóre gry komputerowe nie wniosą nic korzystnego do stworzonego przez nas życia, inne zaś wprost przeciwnie – przykład to futcoins.pl. Tym, co jesteśmy w stanie zyskać grając na przykład w komputerowe gry zręcznościowe jest na pewno refleks. Dzięki niemu potrafimy prędzej reagować, mamy szybsze i lepsze reakcje nie jedynie w grach, lecz również w życiu, albowiem jedno przekłada nam się na drugie. W następstwie tego zdecydowanie nie może wychodzić z założenia, że gry komputerowe mają jedynie zły wpływ na ludzi, którzy w nie grają.

Dlatego najprzyzwoiciej w pierwszej kolejności jest zgłębić przeróżne gry, samemu w nie zagrać, a dopiero potem się na ich temat wypowiadać. Gry komputerowe, które mogą zwiększyć naszą klarowną zręczność to pokaźna część tego przemysłu. We wszystkich grach, w jakich trzeba pokonać w jakiś sposób przeciwnika, niesłychanie znacząca będzie nasza prędkość w działaniu oraz podejmowaniu decyzji. To wszystko ma wpływ na stworzony przez nas refleks, a też rozwija rozmaite partie naszego mózgu.

Dzięki graniu w takie gry, potrafimy prędzej i sprawniej reagować. Są też takie gry, które autentycznie wpływają na skonstruowany przez nas refleks, ponieważ to oczywiście na nim się opierają, jest tak choćby z grą, w której strzela się do kaczek za pomocą pistoletu podłączonego do komputera. Nie ma bodajże poprawniejszego sposobu na wyostrzenie stworzonego przez nas refleksu, tym bardziej, że robimy to w zabawie, więc jesteśmy w stanie przy tym na dodatek nadzwyczajnie się bawić, poprawiając opisującą nas sprawność.