Sylwester jednoczy nam się zawsze z fajerwerkami i pokazami sztucznych ogni. Każdy z nas chciałby co roku odnaleźć się po niebem, jakie rozbłyska milionami ślicznych świateł. Właśnie dlatego sztuczne ognie wpisały się bezwarunkowo w stworzona przez nas tradycję. Każdy chce żeby jego Sylwester był rewelacyjny. Nic więc wątpliwego, ze o tej wyjątkowości zaświadczają naturalnie pokazy sztucznych ogni. Niezaprzeczalnym jest fakt, że Polakom najbardziej z sylwestrem kojarzy się nie szampan, jednakowoż właśnie fajerwerki.

Mamy rożne typy tych sztucznych ogni. Co poniektóre układają się w kwiaty, inne są pewnymi napisami. Rozwój techniki gwarantuje przygotowywanie fajerwerków, jakie o wyznaczonym czasie same będą wybuchać. Jest to niesamowite i bardzo bezpieczne rozwiązanie. Każdy kto chce posiadać udany wieczór sylwestrowy powinien wybrać się na pokaz sztucznych ogni. To wspaniałe przeżycie stać pod niebem, jakie mieni się przeróżnymi kolorami i kształtami – oto materiały pirotechniczne. Nic w takim razie ekscentrycznego, że fajerwerki stały się tak bardzo legendarne, każdy chciałby w Sylwestra przeżyć cudowne widowisko. W Sylwestra możemy wyśmienicie się bawić jeśli nie zapomnimy o środkach bezpieczeństwa. Wszyscy, jacy spędzają sylwestra na rynku miasta lub w klubie nie muszą martwić się o pokaz sztucznych ogni. Zostanie dla nich przygotowywane właściwe widowisko.

Dzięki temu ich zabawa będzie na pewno bezpieczna. Z kolei Tobie, którzy zostają w domu pewno będą chcieli samodzielnie przygotowywać sobie pokaz sztucznych ogni. Powinni przy tym jednak nie zapominać o pewnych specyfikach bezpieczeństwa jakich powinny się poddać. Puszczanie fajerwerków ma okazję okazać się dla nas świetną zabawą, jeżeli zachowamy się odpowiedzialnie i zachowamy wszelkie wymagane środki ostrożności. Ktokolwiek kto trzyma w ręku środek wybuchowy, przed użyciem powinien całkowicie zaznajomić się z jego instrukcją obsługi i poznać szczegółowo mechanizm jego działania. Musimy pamiętać, aby takie fajerwerki nie znalazły się w niepowołanych rekach. Dzieci bardzo w wielu przypadkach nie wyobrażają sobie, ze taka zabawa może przerodzić się w prawdziwy dramat. Naszym obowiązkiem jest je uświadomić i wyjaśnić im niebezpieczeństwo.