Wiadomości o diecie, dzięki jakim można zmienić standardowe nawyki udostępnia producent suplementów Katelin + SR i Katelin Mag B6. Można między innymi dowiedzieć się o diecie lekkostrawnej, a więc poznawać zalecenia potraw jakie z pewnością nie obciążą układu pokarmowego. Dieta ta jest polecana osobom zmagającym się ze schorzeniami układu pokarmowego a także osobom starszym.

W skład tej diety zaliczają się: chudy nabiał, zupy warzywne i przeciery, chude mięso i ryby, drobne kasze i makarony a także dojrzałe owoce bez skórki i pestek. Przykłady określonych składników można też sprawdzić na witrynie. Uświadomienie na temat odżywiania można także uzyskać, podczas gdy poznaje się posty takie jak sauna i z pewnością wiele się na tym uzyska. Reguła 6U wyznacza: urozmaicanie posiłków, umiarkowanie w jedzeniu oraz piciu, uprawianie sportu, unikanie używek oraz sytuacji stresujących, a także dbanie o to, żeby się uśmiechać.

O wiele więcej osób myśli o swoim zdrowiu, a te reguły bez wątpienia opłaca się wdrożyć. Można na przykład poznać wartości odżywcze szarłatu zwisłego. Amaranthus to typ rośliny jaki obejmuje więcej niż 100 gatunków. Jest uprawiany oraz wykorzystywany podobnie jako ziarno bogate w sole mineralne, witaminy i błonnik. Nie ma w sobie glutenu dlatego mogą je spożywać osoby z uczuleniami. Amaranthus wzbogacony jest w mangan. To pierwiastek istotny dla układu nerwowego. Zabezpiecza on przed zniszczeniem neuronów, nie doprowadzając do rozwoju schorzeń wpływających negatywnie na układ nerwowy. Amaranthus poleca się jeść osobom z niedoborem magnezu. Tym bardziej, że ma w składzie znaczące ilości fosforu i żelaza. Ziarna i mąka z amaranthusa są także źródłem przeciwutleniaczy, oddziałujących korzystnie na układ odpornościowy. Specjaliści, którzy tutaj publikują zalecają także jeść amaranthus osobom, które muszą obniżyć cholesterol. Do tekstów opublikowanych na witrynie wytwórcy suplementów Katelin dołączona jest bibliografia. Można więc mieć gwarancję, że podane teksty są rzetelne.