Informacje na temat diety, dzięki jakim można zmieniać codzienne przyzwyczajenia upublicznia producent suplementów Katelin + SR i Katelin Mag B6. Można chociażby doinformować się o diecie lekkostrawnej, a więc poznawać zalecenia potraw jakie na pewno nie obciążą układu pokarmowego. Dieta taka jest polecana osobom zmagającym się ze schorzeniami układu pokarmowego oraz osobom starszym.

W skład tej diety wchodzą: chudy nabiał, zupy warzywne i przeciery, chude mięso i ryby, drobne kasze i makarony oraz dojrzałe owoce bez skórki i pestek. Propozycje określonych składników można również zobaczyć na stronie. Uświadomienie w temacie zdrowego menu można również zyskać, kiedy poznaje się posty jakimi są Piramida Maslowa i bez wątpienia dużo się na tym uzyska. Zasada 6U wyznacza: urozmaicanie posiłków, umiarkowanie w jedzeniu i piciu, uprawianie sportu, unikanie używek oraz sytuacji stresujących, a także dbanie o to, żeby się uśmiechać.

Znacznie więcej osób myśli o swoim zdrowiu, a takie zasady bez wątpienia warto wdrożyć. Można na przykład poznać wartości odżywcze amaranthusa. Szarłat zwisły to rodzaj rośliny jaki obejmuje ponad sto gatunków. Jest hodowany oraz używany na podobnej zasadzie jako ziarno bogate w sole mineralne, witaminy i błonnik. Nie ma w sobie glutenu a więc mogą je jeść alergicy. Szarłat zwisły wzbogacony jest w mangan. To pierwiastek istotny dla układu nerwowego. Chroni on przed uszkodzeniem neuronów, nie dopuszczając do progresu schorzeń neurodegeneracyjnych. Amaranthus rekomenduje się jeść osobom z niedoborem magnezu. Szczególnie, że ma w składzie spore ilości fosforu i żelaza. Ziarna i mąka z amaranthusa są również źródłem przeciwutleniaczy, oddziałujących korzystnie na układ odpornościowy. Specjaliści, którzy tutaj publikują rekomendują również spożywać amaranthus osobom, które muszą zmniejszyć przyjmowanie cholesterolu. Do tekstów opublikowanych na stronie producenta suplementów Katelin dodana jest bibliografia. Można więc mieć pewność, że wskazane teksty są merytoryczne.