Warunki, jakie należy wypełnić, by otrzymać kredyt na mieszkanie można poznawać podczas konsultacji z osobami zatrudnionymi w agencji SDP Finanse. Myśląc o tym, jak uzyskać kredyt na mieszkanie trzeba kierować się właśnie do wskazanej kancelarii. Ubieganie się o kredyt jest czasochłonne.

Natomiast robiąc użytek z rzetelnego wsparcia, można wszystko zrealizować bez przeszkód i nie bać opóźnień. Eksperci wskażą, że znaczące jest dookreślenie zdolności kredytowej. Doradcy obliczają ją i nie trzeba się martwić, że bank stwierdzi, że nie można uzyskać kredytu. Poza wysokością dochodów liczy się również typ umowy i okres na jaki jest ona zawarta. Należy również wziąć pod uwagę, że banki dookreślając zdolność kredytową będą się także sugerować kosztami, jakie standardowo ponosi osoba starająca się o kredyt. Szczegółowo będą sprawdzane: historia kredytowa, aktualne opłaty, kredyty, limity na koncie, leasingi i karty kredytowe.

Znacząca jest też wysokość wkładu własnego. O tym także zostanie się informowanym w trakcie rozmowy z doradcą od spraw finansowych. Kredytobiorca dostanie porady, aby sprawdzić oraz pobrać raport na swój temat z BIK – u. Z doradcą hipotecznym rozsądnie będzie porozmawiać jeszcze przed rozpoczęciem procedury w banku, by się doskonale przygotować. Poza informacjami standardowymi pozyska się informacje o tym, jakie z banków udzielą kredytów osobom o zbliżonej historii do tej, jaką ma się osobiście.

Warto więc nawiązać współpracę z SDP Finanse. Podczas pierwszego spotkania zostaną przedstawione kwestie priorytetowe, czyli 7 głównych kwestii, jakie należy robić, aby uzyskać korzystny kredyt. Będą to: sprawdzenie zdolności kredytowej, dobór nieruchomości, spisanie wniosków z doradcą kredytowym, wysłanie wniosku do banku, otrzymanie kredytu na mieszkanie, podpisanie umowy kredytowej z osobą zatrudnioną w banku oraz uruchomienie kredytu na mieszkanie. Od tego trzeba zaczynać, aby procedura przebiegła sprawnie.