Nowe materiały pojawiają się na rynku z różnych okazji oraz każdy segment wyczekuje czegoś do głębi innego. Materiały wykorzystane w produkcji choćby stroju dla sportsmenów powinny być poprawnie przygotowane i zaprojektowane przede wszystkim z myślą o komforcie trenującego, niemniej jednak przede wszystkim jego wynikach na turniejach sportowych.

Jest coraz to więcej firm, jakie nie zastanawiają się jednakże nad tym, w jaki sposób zastosować na dużą skalę swoje włókniny – ich głównym celem jest stałe badanie innowacji oraz udoskonaleń w dyscyplinie tkaniny technicznej czy krawieckiej, tak aby następnie te współczesne tkaniny sprzedawać na skalę masową wszystkim zaciekawionym producentom ubrań czy tapicerki samochodowej. Nikt nie ma wątpliwości, iż świat zawodowego sportu zmienił się nie do poznania, od kiedy średnia włóknina wykorzystywana do uszycia kompetentnego kostiumu, choćby pływackiego lub narciarskiego, powstaje w wyniku praktycznie kosmicznych analiz i wartych miliony dolarów badań – więcej na witrynie klej tapicerski. Osiągnięcie minimalnej przewagi w oporze powietrza czy wody przez jednego zawodnika może przełożyć się na te kilka centymetrów przewagi nad rywalami, jakie na imprezach rangi olimpijskiej lub mistrzowskiej w wielu przypadkach decydują o załapaniu się do strefy medalowej. Nie jedynie jednakże w sporcie na masową skalę prowadzi się dzisiaj badania nad przewagą, jaką daje przeznaczenie takich a nie innych tkanin.

Wiele za sprawą tysięcy młodych i pomysłowych projektantów, którzy próbują na własną rękę wyprzedawać przeróżnej maści ubrania czy akcesoria modowe dla innowacyjnych pokoleń, wykorzystując przy tym materiały tak oryginalne i praktycznie zapomniane, jak choćby filc. Dziś ten archaiczny półprodukt sprawdza się znakomicie oraz miłośniczki mody wydają dziś krocie na torebki i inne dodatki z tego materiału, chociaż jeszcze pół wieku temu noszenie ich ocenione byłoby za wyjątkowy brak smaku. Te stałe zmiany trendów oraz pojawianie się odważniejszych i o wiele bardziej otwartych na eksperymenty pokoleń, umożliwiają rozkwit prac nad funkcją nowatorskich włóknin.