Godna zauważenia alternatywa dla znanego trunku Aperol Spritz, a więc Ramazzotti Spritz to opcja chętnie wybierana przez Hiszpanów. Ramazzotti jest o wiele chętniej wybierany w Hiszpanii aniżeli włoski Aperol. To wino musujące o wyjątkowym smaku oraz aromacie. Jest lekkie, dlatego będzie smakować w upalne dni. Wyjątkowa formuła jaką posiada ramazzotti bazuje na walorach smakowych róży chińskiej i kwiatu pomarańczy.

Trzeba stwierdzić, że jest to oryginalne zestawienie smakowe. Koktajl ten perfekcyjnie zastąpi Aperol. Miłośnicy słodkich oraz musujących trunków z pewnością nie będą zawiedzeni, kiedy go posmakują. Składniki, jakie są niezbędne do wykonania ramazzotti spritz to: Ramazzotti, woda gazowana, hibiskus oraz lód. Zrobienie nie jest trudne a także nie zabiera dużo czasu. Wystarczy do dużej szklanki dodać lodu. Należy mieć na uwadze to, aby było go nad wyraz sporo. Kolejno, jedną trzecią szklanki trzeba uzupełnić różowym dodatkiem Ramazzotti. Do szklanki dodaje się później ulubione wino musujące.

Finalnie, całość dekoruje się paroma liściami mięty. Z tego powodu docelowo smak jest tak bardzo odświeżający. Tak godna zauważenia wariacja na temat popularnego drinka Aperol Spritz zasługuje na docenienie. Nie jest aż tak popularna na kontynencie europejskim, ale trzeba się spodziewać, że jej popularność będzie wzrastać. Nie jest dziwne, że została opisana na stronie tematycznej o drinkach na całym świecie, jakim jest Tragos Del Mundo. Wielbiciele niezbyt mocnych drinków na pewno zaakceptują taką opcję.

Szczególnie panie, dla których liczy się to, by posmakować czegokolwiek lekkiego, a jednocześnie odżywczego. Ramazzotti Spritz to doskonała opcja na wieczór w gronie koleżanek albo na imprezę ze znajomymi w upalny dzień. Pewne jest, że jeżeli ktokolwiek raz posmakuje tego trunku, to będzie to robić znacznie częściej. Jeśli komukolwiek spodoba się taka nuta smakowa, to może natychmiast obeznać się z pozostałymi, podobnymi.