Reklamę spotkać jesteśmy w stanie w środkach masowego przekazu. To pierwsze, co przychodzi nam do głowy. Czy jednakże istnieją inne rodzaje takiej reklamy, jakie mogą się zademonstrować w naszym codziennym życiu? Oczywiście, że tak. Tu chodzi nam o typ zewnętrznej reklamy, inaczej o plakaty, bilbordy oraz inne tego typu sfery. W następstwie tego należy wiedzieć, iż takie reklamy spotkać jesteśmy w stanie praktycznie wszędzie i są one prawidłowo przystosowane do naszej profesjonalnej osoby i do cywilizacji. Otoczenie także się zmienia pod wpływem takich reklam. Jednakże w otoczeniu medialnym takie reklamy starają się być dobrze wskazane oraz dopasowane.

Chodzi nam w głównej mierze o to, że jednak spotykamy reklamy w telewizjach, Internecie, radiu lub też nawet gazecie. Te środki masowego przekazu również na tym korzystają. Reklama zewnętrzna nie żąda tyle pracy. Przy środkach masowego przekazu już musimy się dobrze dopasować i pamiętać o pewnych sprawach, jak zamówienie dodatków typu flagi reklamowe. W przeciwnym razie możemy posiadać miarodajne problemy z tego typu zakresem, a to już okaże się nie do końca doskonałe. W następstwie tego spotkać jesteśmy w stanie wiele rodzajów i wiele miejsc. Reklama musi ulegać podziałom oraz swojego typu klasyfikacji. W przeciwnym razie spotkalibyśmy się z pewnymi komplikacjami, jakie dotyczyłyby zrozumienia genezy reklamy i tego, jaki ona ma cel, lub jakie środki i zadania wykonuje. Dlatego należy pamiętać o klasyfikacji oraz o czynnikach takiego podziału.

Jakkolwiek reklama to nie jest kanon, który dzielimy na dwa typy i już mamy spokój. Tak z pewnością nie jest. Wszystko, co dotyczy mediów lub też jest napotykane każdego dnia w naszym życiu musi być porządnie rozbudowane. W przeciwnym, razie trafimy na kłopot, a to już nie będzie takie pomyślne. Wobec tego wypada pamiętać, że taka klasyfikacja daje się nam we znaki i jest jeszcze lepiej określana. Niestety, nie każdy tak samo podejdzie do tej sfery oraz nie każdy przedstawi, że jednakże takie klasyfikowanie jest niezmiernie efektywne. To naturalnie dzięki temu wiemy, iż klasyfikacja pozwala nam zrozumieć taką genezę reklamy. To jest przecież jej cel i jej zadanie, jakie musi być wypełnione. Nie da się inaczej podejść do tej sprawy.