Jeżeli figura przebywająca w stworzonym przez nas środowisku niezbyt ładnie pachnie, nie musi to oznaczać, iż ma sporadyczny kontakt z wodą i mydłem. Przesadne pocenie może być skutkiem jednej z chorób, co nie oznacza, iż nadpotliwości nie wolno leczyć. Przesadne wydzielanie potu ma prawo być spowodowane nadczynnością tarczycy, przy otyłości – czyli złej przemianie materii, zakłóceniach hormonalnych lub ewentualnie w trakcie infekcji wirusowych, bakteryjnych. O ile pocenie się podczas grypy skończy się wspólnie z chorobą, o tyle dwie pierwsze przyczyny są w stanie być leczone wybitnie długo.

Dwie pierwsze choroby są w stanie spowodować, iż leczenie nadpotliwości musi przebiegać pod okiem lekarza, przy wykorzystywaniu środków farmakologicznych – przetestuj Depilacja laserowa kraków. W jaki sposób sobie radzić z przesadnym wydzielaniem potu w warunkach domowych? Konieczne jest zachowanie bezwyjątkowej higieny, przy zastosowaniu preparatów dermokosmetycznych, antyperspirantów, wspomagających ujednolicić zapach potu na dłuższy czas. Należy wielokrotnie zmieniać bieliznę, ubrania, najprawidłowiej gdy są wykonane z czystej bawełny. Wydzielanie potu jest oczywistą funkcją organizmu, który w ten sposób reguluję funkcję ochrony organizmu przed zmianami temperatur. Wydzielając pot organizm funkcjonuje jak chłodnica, regulując działanie gruczołów potowych. To smutne w niektórych sytuacjach oczywisty proces pocenia się staje się problemem. Aktualnie medycyna oraz kosmetologia ma już efektywne metody leczenia nadpotliwości.

Jedną z nich jest Azzalire, inaczej zabieg polegający na wstrzyknięciu do skóry określonej dawki preparatu (o tej samej nazwie), jakiego zadaniem jest skuteczne blokowanie nerwów związanych z gruczołami. Zastrzyk wywołuje zablokowanie na kilka miesięcy zakończeń nerwowych, a tym samym zablokowanie kłopotu nadpotliwości. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Dodatkowym sposobem na zablokowanie zbytniej potliwości jest wykonanie zastrzyku z toksyny otulinowej, innymi słowy botoksu. Zabieg ten stosuje się zwykle w przypadku nadpotliwości pach oraz dłoni.