Ostatnimi czasy bardzo modne zrobiło się kupowanie cieni do powiek w gigantycznych paletach, tak aby mieć po troszku z każdego koloru. Dzięki temu produktowi jesteśmy w stanie poeksperymentować i zrealizować całkiem inny makijaż oczu niż robimy to na co dzień. W paletach posiadamy wielokrotnie bogaty wybór nie tylko barw, jakkolwiek oraz typów cieni: perłowe, sypkie, lub też cienie do makijażu z mocnym dodatkiem pigmentu. Wystarczy wypróbować każdego po trochu i odszukać swój osobisty styl, który będzie mógł nam akompaniować przez jakiś czas.

Jak najbardziej każda kobieta wypatruje cieni aksamitnych, łatwych w aplikacji, niezmiernie trwałych oraz wydajnych, utrzymujących się na powiekach godzinami, do makijażu codziennego jak oraz wieczorowego. O jakość takich cieni nie powinniśmy się troskać, jeśli dokonamy wyboru z solidnej firmy. Z barwami cieni do powiek można łatwo eksperymentować robiąc przeróżne mieszanki i uzyskując przy tym wstrząsające barwy. Pamiętajmy jednakże, by dokupić odpowiedni pędzelek z długą rączką i zaokrąglonym kształtem, jaki pomoże nam w nanoszeniu cieni na powieki. Jest takie miejsce, które jest rajem dla kobiet. To miejsce jest tym, czym dla dzieci sklep zabawkowy. Dla dam tą ziemią obiecaną jest drogeria. Nie istnieje dama, która stwierdzi, że nie pożąda niczego z drogerii.

Choćby jej się już z szuflad wysypywało, to jeśli tylko zaistnieje okazja, wstąpi do punktu sprzedaży z kosmetykami i ekspresowo odnajdzie to, czego w własnej kolekcji jeszcze nie posiada. Najłatwiejszym łupem wydają się cienie do makijażu – polecamy też szczoteczki do rzęs. Nawet jeśli amatorka makijażu uparcie używa tylko jednego koloru dla podkreślenia swego spojrzenia, to dany odcień jest produkowany w tylu odcieniach, iż nie jest możliwe, by wykupić je wszelkie od razu. Mało tego, cienie do powiek fabrykowane są już w bogatych formach. Nowoczesny cień do powiek to nie jedynie sprasowany i zabarwiony kawałek pudru. Aktualnie można nabyć także cienie sypkie – w buteleczkach ze szczególnym aplika torem. Bez trudu odnajdziemy w drogeriach również cienie w tubce mające formę żelu. Kiedy więc pomnożyć ilość odcieni przez ich odcienie i poprzez ilość dostępnych na rynku form – można przestać zdumiewać się kobiecym fantazjowaniom o mężu milionerze.