Zioła suszone są to te wszystkie zioła które suszy się na następne lata. Najpierw zbiera się je jako świeże kiedy dojrzeją, a potem je rozdziela na mniejsze warstwy. Dzięki temu łatwiej je ususzyć. Każdy typ ziół trzeba kompletnie inaczej suszyć bo takie posiada właściwości. Poza tym niektóre zioła nie nadają się do suszenia jedynie jako świeże. Suszone zioła zachowują smak oraz aromat odrobinę inny niż świeże ponieważ jako susz przybierają inny kolor i wygląd. Suszenie może odbywać się na wiele przeróżnych sposobów.

Jeżeli jest to w domowej atmosferze wówczas do suszenia używa się suszarek domowych czy też własnych zakamarków. W pewnych sytuacjach rozdrabnia się zioła oraz wsypuje na gazety ażeby same doschły.

Natomiast na skalę znacznie bardziej wytwórcza stosuje się dobre suszarki przemysłowe jakie równolegle susza i drobią na małe cząstki. W punktach sprzedaży wolno zakupić gotowe suszone zioła które od razu wsypuje się do gotujących się potraw. Suszone zioła lub te w oleju typu olejek cbd są w stanie także stanowić nadzwyczaj solidny podkład pod herbaty które pija się na co dzień rano bądź wieczorem. Zioła to wielkie bogactwo na świecie. Osoby które pasjonują się tym tematem każdego dnia są w stanie poznawać inne zioła. Jest ich na świecie niezwykle sporo albowiem w co niektórych miejscach dojrzewają one bez żadnej kontroli. Tobie jacy uczą się rozpoznawania ziół mają nie lada wyzwanie.

Przede wszystkim trzeba poprawnie znać wiedzę na temat ziół by nie pomylić je ze sobą. Co poniektóre z nich są łatwe do zapamiętania ponieważ mają specyficzne smaki i zapachy. Natomiast jest również wiele innych jakie są niezmiernie do siebie podobne. W takich sytuacjach wolno posłużyć się książkami jakie prezentują poszczególne zioła. Kiedy tak właściwie na dodatek są narysowane obrazki z ziołami jak one wyglądają wtedy jest o dużo łatwiej. Takie rozpoznawanie ziół ma dużo zalet. W szczególe łatwo je wyszukać na targowiskach gdzie można niekiedy je zobaczyć. Ponadto posiadając taka wiedzę nikt nie jest w stanie oszukać takiej osoby. Poznawanie ziół to również pasja jaką można wykorzystać u siebie w domu. Nawet chorujące dzieci wolno wyleczyć w ten sposób.