Jednym z najważniejszych zadań do jakich przystaje praca osób na magazynie jest przyjmowanie towarów jak i ich odbiór oraz wysyłanie dalej. Każde z przedsięwzięć polega niemniej jednak trochę na czymś innym. To znaczy -dajmy na to, że mówimy o odbiorze towarów. O co wnikliwie tu chodzi? Otóż w głównej mierze polega to na stwierdzeniu, jaka jest ilość towarów i czy jest ona zgodna z tym co zamawiano.

Wypada skonfrontować taką listę ze specyfikacją. Do tego niebezużyteczne jest także stwierdzenie, czy towary na przykład nie uległy jakimkolwiek usterkom oraz lub zwrócenie je czyli odmówienie odbioru. Samo przyjmowanie towarów to już jednakże coś trochę innego, mianowicie tutaj praca połączona jest przede wszystkim z przygotowaniem godziwego miejsca pod przechowywanie towarów, które dopiero nadejdą do magazynu a też jest to praca licząca na samym przyjęciu tych towarów. Dostawy takie się kontroluje, przyjmuje oraz charakteryzuje – tu przydadzą się akcesoria rodzaju 4p4. Inaczej ma się gruntownie sprawa rozmieszczenia i układania towarów, tu trzeba również posiadać konkretną wiedzę, jakkolwiek zadanie to jest zwyczajną pracą mechaniczną. Myśląc o składach nadzwyczaj w wielu przypadkach przed naszymi oczami ukazuje się bałagan, chaos i brud – tak to smutne kojarzą nam się magazyny, albowiem dawno temu naprawdę tak to wyglądało, zwłaszcza, iż na magazynach składowało się właśnie poniekąd niezbyt czyste towary. Jednakże teraz jest całkiem inaczej, przede wszystkim, że wybitnie dba się o to by towary przechowywane na magazynach zachowały swoją jakość jak również o to, żeby najzwyczajniej w świecie panował tam porządek oraz żeby każdy wiedział co gdzie jest.

W związku z tym na magazynach obowiązuje przede wszystkim norma stałego miejsca dla wyznaczonych grup towarów. Świadczy to, że jeżeli pojawia się konkretny towar, to trzeba położyć go w konkretnym przeznaczonym dla niego miejscu a nie gdzie nam się żywnie podoba. Rozważmy bowiem co by było, gdyby każdy kładł różnorodne towary w innych miejscach. Kiedy przyszło y zamówienie to skąd wiedzielibyśmy jak odkryć praktyczną ilość danych artykułów? Byłoby to niesłychanie zawikłane. Mieszcząc towary przeważnie bierze się pod uwagę również to, by wszelkie czynności dalsze wymagały jak najmniej wysiłku, a więc rzeczy ciężkie nie są rozmieszczane u góry lecz raczej na dole oraz tak dalej.