W jakiejkolwiek siłowni ważny jest ekwipunek do ćwiczeń. Rzecz jasna jeżeli pominiemy fakt, że miejsce takie wyekwipowane jest w kilka atlasów, jakie również w swej konstrukcji przewidują wmontowanie dobrego miejsca ażeby usiąść, czy choćby oprzeć się. Ławeczka taka może być zarówno umocowana na stałe, jak także może być elementem, jaki jesteśmy w stanie przenieść. Jest to zazwyczaj metalowa konstrukcja z miękkim, obitym skórą materiałem. Ważne żeby materiał ów był sztywny i nie ulegał zbytnim wgnieceniom, ponieważ to na nim się kładziemy, bądź też również na nim siadamy. Najprawidłowiej jeżeli ławeczka taka jest tak stworzona, iż wolno po części ją podnieść, tak że tworzy się coś w odmianie oparcia.

W owym czasie to możemy zrealizować kilka akcesoryjnych ćwiczeń, na inne partie mięśni. Potrzebnym detalem tego typu sprzętu są chociaż dwa statywy, jakich wysokość jesteśmy w stanie regulować – przetestuj także bieżnia elektryczna. Są to solidne stojaki, na jakich umieszczamy gryf z ciężarkami. Przy ławeczce takiej jesteśmy w stanie zrealizować większość podstawowych ćwiczeń, choć w odróżnieniu od atlasu, przy niektórych z nich konieczny będzie nam ktoś do pomocy. Ławeczka taka jest również idealnym miejscem na wyćwiczenie mięśni brzucha, bo można na niej ćwiczyć skłony, czyli tak zwane brzuszki.

Należałoby tutaj wtrącić, że ten sam ciężar, jaki podnosimy na ławeczce ma okazję się wydawać trochę cięższy, aniżeli w przypadku kiedy analogiczne ćwiczenie wykonujemy na atlasie, gdzie mechanizmy są tak stworzone, by umożliwić nam jak najwygodniejsze przymocowanie się z ciężarami. W siłowni z pewnością spotkamy się z wieloma ciężarkami. Co poniektóre z nich nakładane są na tak oznaczane gryfy, innymi słowy metalowe rurki, które staramy się podnieść możliwie najwięcej razy. Gryf jest tak zbudowany, że posiada nadzwyczajną powierzchnię do chwytania, zawsze osłoniętą od tej, gdzie zakłada się następne krążki, tak by te nie przesunęły się w kierunku naszych rąk. Gryf taki jesteśmy w stanie również nazwać sztangą oraz po każdej mamy wydzielony takiej samej długości odcinek, gdzie wsuwane są ciężarki. Ich waga jest dość różna oraz mogą one ważyć 10, czy 20 kg, lecz również znajdziemy tu krążki 1-, 2-kilogramowe.