Kiedy tak właściwie bierzemy ślub, na ogół łączy się to z wydaniem wyjątkowego przyjęcia ślubnego. Tradycyjnie takie wesele jest zabawą huczną, jakiej towarzyszą tańce przy akompaniamencie różnorodnego typu muzyki. Niewątpliwie nie może zabraknąć suto zastawionych stołów, dobrego jedzenia i picia.

Na ogół wesele organizuje się w wynajętej sali w jakiejś znanej restauracji bądź też hotelu. Na wsiach dalej kultywuje się zwyczaj urządzania tego rodzaju imprez w remizach strażackich. Wielokrotnie jest to jedyny budynek, który posiada rozległą salę zdolną pomieścić wszelkich gości. Uroczystości weselne rozpoczyna się niedługo po zakończeniu oficjalnych uroczystości zaślubin.

Orszak, na którego czele jedzie para młoda, udaje się wtedy we wcześniej wyznaczone miejsce. Tutaj rozpoczyna się zabawa. Może trwać do rana, a nawet parę dni. Wiele zależy od zamiłowań państwa młodych. To oni, razem z rodzicami, podejmują decyzje dotyczące detalów imprezy: dekoracji sali, menu, listy gości. Sporo zależy także od środków finansowych, jakie są skłonni zapłacić za organizację ślubu i przyjęcia. Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego wcale nie jest łatwa, jednakowoż potrzebne firmy, w jaki sposób dekoracje ślubne są w stanie to uprzyjemnić.

Państwo młodzi wspólnie z rodzicami muszą zawczasu zadbać o dużo spraw. Przede wszystkim istotne są kwestie zakupu należytych ubrań dla pary młodej. Właściwie wcześnie trzeba też zamówić salę, w której ma odbyć się wesele. Najatrakcyjniejsze miejsca są rezerwowane nawet na kilkanaście miesięcy przed planowanym ślubem. Należy też pamiętać, że wesele to impreza, na jakiej pojawi się wielu gości. Część z nich przyjedzie z daleka, w następstwie tego warto zadbać o zorganizowanie im jakiegoś miejsca noclegowego.

Kolejną sprawą jest jadłospis. Stereotypowe wesele rozpoczyna się podaniem obiadu składającego się co najmniej z dwóch dań. Następnie gości częstuje się ciastem i owocami. Tradycyjnie podaje się także lody. Dodatkowym posiłkiem jest kolacja, podawana z reguły na ciepło i zimna płyta z serami i wędlinami. W nocy tradycyjnie ma miejsce ostatni posiłek. Zazwyczaj jest to barszcz z krokietem lub bogracz. Podczas wesela znacząca jest również muzyka. Aby wynająć poprawny zespół, także trzeba zaintrygować się tym niemało wcześniej.