Na pewno oprzyrządowanie salonu w naszym mieszkaniu to kolosalne wyzwanie zarówno w sytuacji, kiedy tak właściwie salon nie posiada imponujących rozmiarów, jak oraz wtenczas, kiedy mamy do zagospodarowania absolutnie gigantyczną przestrzeń. Tym o wiele bardziej ważne jest to, na jakie meble do naszego salonu się zdecydujemy, jaką wybierzemy opcję ustawienia poszczególnych sprzętów, albowiem jakkolwiek nie zawsze musi być tak, że sofa stoi pod ścianą czy w kącie.

Niezmiernie atrakcyjnym rozwiązaniem jest ustawienie w salonie narożnika, przy czym także nie musi on odnajdować się w rogu pomieszczenia – miejsce zależy od rozmaitych czynników, między innymi od wielkości danego salonu oraz od innych sprzętów, jakie się tam znajdują. Taki narożnik też może mieć wielkość dobrana do samej przestrzeni salonu, nie sposób bowiem wstawić mebla takiego typu, jaki zabierze połowę powierzchni pomieszczenia, blokując funkcjonowanie w nim współlokatorom.

W dzisiejszych czasach oferowane w salonach meblowych narożniki posiadają nie tylko zróżnicowane wielkości, ale maja również najróżniejsze kształty oraz wzory. Przez całe lata funkcjonowania PRL-u panował jeden sprecyzowany wzór meblościanki, do tego szczytem marzeń było kupno w ogóle jakiejkolwiek meblościanki. Taki schemat to 4 lub 5 części, obowiązkowo wysokością dopasowane do samego sufitu, gdzie jedna część to była szafa, pozostałe były też wykonane schematycznie, bezsprzecznie obowiązkowe miejsce na telewizor.

Na szczęście tego typu MebleMichalczewski.PL – meble radom odeszły już do lamusa, dzisiejsze meblościanki wyglądają zupełnie inaczej. Najistotniejsza zmiana to ta, iż nie absorbują już one całej przestrzeni od podłogi do sufitu, co powoduje kompletnie inne wrażenie w każdym pomieszczeniu, wykreowana jest w ten sposób pokaźniejsza przestrzeń. Kolejna zmiana to możliwość modułowego łączenia sobie poszczególnych elementów, a wobec tego nie musimy kupować od razu kompletnej meblościanki, która nie musi wcale nam się podobać w całości. Jest też aktualnie wielość przeróżnego typu materiałów, z jakich wykonywane są tego rodzaju meble, od płyty laminowanej po drewno z krajów egzotycznych, jak heban lub palisander.