Coraz częstszym produktem proponowanym w bankach jest konto ze zwrotem kilku procent za dokonane zakupy, czy też opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, aby konsument zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, w związku z tym takie konto, żeby uczynić tą ofertę. Jednak abym mógł otrzymywać takiego typu zwrotu za płatności w sklepach muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwnym razie nie otrzymam zwrotu. Jest to przydatna opcja, bowiem nie trzeba zbierać paragonów. Niestety niejednokrotnie jest tak, że suma zwrotu nie może przekraczać pewnej sumy najczęściej ok 60 zł co miesiąc. Inne banki dają premię roczną, nieliczne banki nie maja limitu na zwrot oraz wtedy jest ot w istocie popłatne. Jakkolwiek figura lubiąca oszczędzać na zakupach na pewno ucieszy nawet z niedużej sumy, którą uda się w ten sposób zaoszczędzić.

Jeśli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – znacznie więcej na stronie internetowej https://kobieta.interia.pl/porady/news-konto-czy-lokata-sprawdz-co-bedzie-lepsze-dla-twoich-oszczed,nId,1582151 – Konto czy lokata, sprawdź co będzie lepsze dla twoich oszczędności. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju niestety nie jest najlepsza oraz nie zapowiada się, aby w niedługiej przyszłości zmieniło się na lepsze, dla tego też obywatele naszego kraju są coraz bardziej podatni na przeróżnego typu upusty, czy zwroty za zakupy. Nieco większe zwroty są dostępne w kartach kredytowych, niemniej jednak płacąc kartą zaciągam dług, który jest oprocentowany. Mam, co prawdziwość czas bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w którego czasie mogę wyrównać rachunki zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu żadnych odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Selekcjonując tę opcję nie mam ograniczeń, co do sumy zwrotu na miesiąc. Też sklepy pozwalają zaoszczędzić na zakupach oraz wręczają swoim klientom bony rabatowe czy też organizują przeróżnego rodzaju akcje np. zbieranie nalepek, jakich trafna ilość uprawnia do nabycia jakiegoś produktu za pół ceny lub ewentualnie gratis.

Ewidentnie po jednym zakupie nie uzyskam od razu właściwej ilości punktów, żeby zdołać skorzystać z promocji, niemniej jednak po dwóch bądź też trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Kolejnym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, jakie można nabyć przy kasie w niektórych marketach za trochę mniejsza sumę niż rzeczywista wartość, a następnie taki bon wolno komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest wiele oraz dużo nowych sposobów pojawia się od producentów oraz marketów, jednakże pamiętajmy, iż wszystkie upusty i tak już wcześniej zostały wkalkulowane przez wielkie sieci marketów.