Jesteśmy w stanie wymienić wybitnie wiele zalet masażu klasycznego. Przede wszystkim wrażliwe ugniatanie ciała koryguje krążenie w tkankach. To naturalnie dzięki temu mięśnie są odpowiedniej dotlenione, a w związku z tym wydajniej pracują. Wszystkie obrzęki i napięcie znikają, a tym samym ustępuje ból. Zostaje też złuszczony naskórek, przez co wygląd naszej klarownej skóry znacznie się poprawia. Jak najbardziej te wszelkie rezultaty mają niesłychanie pożądany wpływ na samopoczucie pacjenta. Wolno w takim razie pomyśleć, iż masaż to zabieg słuszny dla każdego. Niemniej jednak są ściśle określone kryteria, ograniczające wybór masażu jako terapii.

Właśnie dlatego nie wypada decydować się na zabiegi, bez wcześniejszej porady lekarza. Jedynie ekspert adekwatnie oceni stan stworzonego przez nas zdrowia. Na podstawie badania, medyk dopasuje nam rodzaj masażu, na który musimy się zdecydować. Jeżeli cierpimy na nadwagę bądź wymagamy rekonwalescencji, pozyskamy skierowanie na całkowity zabiegi na ciało stargard. Ta metoda zweryfikuje się także dla osób nadpobudliwych i wiecznie spiętych.

W wypadku znacznych schorzeń, jak zakłócenia odżywcze skóry, nerwobóle i zmiany zwyrodnieniowe, konieczny jest masaż częściowy. Wtenczas profesjonalista zajmie się tylko wybranymi partiami ciała. Oprócz klasycznego gniecenia, zastosuje także maści, olejki i wibracje. Od czasu do czasu tego zabiegi używa się także w gabinetach kosmetycznych. Istotne jest, by powtórzyć zabieg co najmniej kilkakrotnie. Musimy być konsekwentni w przestrzeganiu zaleceń lekarza. Nawet tydzień przerwy ma okazję osłabić kompletny wynik terapii. W razie potrzeby, jesteśmy w stanie również poprosić masażystę o parę dodatkowych spotkań.

Lecz tylko wówczas, gdy stworzony przez nas stan na to zezwala. W razie nagłego przeziębienia, załamania kończyny lub wysokiego ciśnienia, powinniśmy zrezygnować z zabiegów. Dla pań w ciąży też nie zaleca się klasycznych masażów, aż do porodu. Jeśli nasze problemy sprowadzają się do nikłych, lekkich bólów mięśni i stawów, możemy poradzić sobie na własną rękę. Czasem wystarczy kilkuminutowe, lekkie ugniatanie bolącego karku, żeby pozbyć się napięcia z całego dnia.