Coraz to częściej rodacy kończą swoje życie w różnych okolicznościach oraz w przeróżnych zakątkach świata. Wielu w ogóle już nie wraca do ojczyzny, do domu, bo ich ciała zostają między wysokimi szczytami górzystymi lub też na dnie wodnych akwenów, lecz większość ciał wolno sprowadzić. Rodziny momentalnie podejmują działania traktujące sprowadzenia zwłok. Przewóz zwłok do kraju absorbuje sporo czasu. Zależy to też od okoliczności, w jakich dana jednostka zmarła, trzeba uszanować wszelkie procedury i zwyczaje obcego kraju. Rodzina zmarłego może nie posiadać siły oraz odwagi, żeby przez to wszystko przejść.

Międzynarodowy transport zwłok, to nie tylko przewóz samochodem lub samolotem. To masa formalności, pism, wizyt w placówce konsularnej, kupna szczególnej do transportu trumny. Niemalże każdy zakład pogrzebowy, który działa na rynku wiele lat, oferuje konsumentom swoje usługi w aspekcie pomocy załatwienia sprawy sprowadzenia zwłok oraz pochówku – sprawdź Pogrzeby-Bielsko.PL – Kremacja Bielsko Biała. Z taką pomocą, swobodniej jest przejść przez urzędowe sprawy ostateczne. Na całym świecie, w dowolnym kraju znajdziemy groby Polaków, którzy zostali nam na zawsze.Najczęściej są to ofiary działań wojennych w różnych krajach, bądź też wszyscy, którzy tam założyli własne rodziny i już pozostali na obczyźnie, jednakowoż pośród bliskich. Wielu jest niemniej jednak takich, którzy wyjechali na parę dni w sprawach biznesowych, lub na wycieczkę i gdzieś w świecie przyszło im zakończyć swoje życie. Dla rodziny jest to zawsze dużą tragedią, jednak ostatnią posługę w stosunku do zmarłego wypada spełnić – sprowadzić zwłoki do domu.

Internacjonalny transport zwłok jest bardzo powszechny. Obecnie, szczególnie ogromne natężenie odnotowuje jakikolwiek zakład pogrzebowy, obsługujący Holandię, Wielka Brytanię, Irlandię i Niemcy – duża grupa Polaków wyjechało tam właśnie za chlebem. Formalności związane z wywiezieniem zwłok są podobne w wielu krajach. Najdroższym detalem obsługi takiego zlecenia jest przewóz zwłok do kraju. Tam, gdzie jest to możliwe, używany jest transport samochodowy, jednak w wielu przypadkach wyraźnie konieczny jest przewóz samolotem. W przypadku, gdy jednostka gospodarcza pogrzebowa może przywieźć jednym transportem więcej zwłok, wydatki ulegają obniżeniu.