Prowadzenie aut oraz ich renowacja obrosła już od dawna licznymi stereotypami, które nie biorą się jednak z niczego. Na samym początku uważano, że tylko faceci są w stanie odpowiednio prowadzić a kobiety absolutnie za kierownicą auta zasiadać muszą tylko w ostateczności.

Czasy jednak to zweryfikowało i w miarę upływających lat na drogach pojawiło się bez liku umiejętnie prowadzących samochód kobiet i w całości nie radzących sobie na drodze nawet rowerem mężczyzn. Wciąż niemniej jednak dosyć oczywisty oraz widoczny jest podział na mechaników oraz osoby odpowiedzialne za naprawy samochodowe. O ile bo przyjęło się powoli, iż kobieta ma okazję być odpowiednim kierowcą, to w tematyce mechaniki i napraw samochodowych wciąż twierdzi się je za w każdym calu niezdolne do rozumienia podstaw nawet.

Dlatego również wszyscy uparcie zalecają kobietom, żeby udając się do warsztatu samochodowego i prowadząc rozmowę z mechanikiem nie wahały się poprosić kogoś znajomego o pomoc. Wszystko skutkiem tego, iż nie brakuje mniej uczciwych mechaników, którzy nie będą stronić od wykorzystania niewiedzy własnego klienta do zarobienia na nim większej kwoty.

W pewnych momentach warto przyznać się do swojej niewiedzy oraz zaufać profesjonalistom, aniżeli udawać profesjonalistę również od napraw samochodów – tutaj pomoże pomoc drogowa. Jeśli do wypadków dochodzi w centrum miasta, w większości wypadków udaje się uniknąć ofiar śmiertelnych. O wiele łatwiej jest zabić kogoś na trasie – tam przeciętna prędkość samochodu poruszającego się nawet zgodnie z przepisami jest śmiercionośna dla pieszego i niezwykle niebezpieczna dla wszystkich nadjeżdżających z naprzeciwka wozów. W ruchu w mieście, przede wszystkim tak dużym jak Warszawa, niezbędne staje się oczekiwanie w korkach, zatrzymywanie się na światłach.

Przepuszczanie kolejnych uczestników ruchu, a to mocno spowalnia średnią prędkość poruszania się na drodze. Wypadki w centrum to najczęściej z tego względu jedynie stłuczki. Niewątpliwie oraz one mogą być poważne i w zależności od jakości auta nawet zderzenie z niską prędkością zakończyć może się poważnymi mechanicznymi uszkodzeniami a możliwie nawet awarią stopującą pojazd.