Współczesny świat zbudowany jest w taki sposób, iż w nowoczesnych czasach dużo osób zastanawia się nad konstrukcją domu. Taki rozwój sytuacji nie powinien zadziwiać absolutnie nikogo, gdyż każdy pragnie mieszkać na swoim. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Dla przykładu wiele osób nie chce płacić ciągłego czynszu za najem oraz użerać się z założycielem mieszkania, jaki bardzo w szeregu przypadków ma różne zachcianki i fanaberie. Ciężko wymieniać wszelkie powody, bo nie o powodach postawienia domu ma być ten tekst. Ciągłe zastanawianie się nad budową domu z reguły jest spowodowane jednym oraz kluczowym powodem. Duża grupa ludzi, szczególnie tych młodych głowi się nad faktem, czy warto w ogóle postawić dom i czy jest to przedsięwzięcie zyskowne.

W polskim społeczeństwie zdania na ten temat są podzielone. Cząstka z osób twierdzi bowiem, że budowa domu to strata czasu i pieniędzy. Dla kontrastu są również osoby, jakie są święcie przekonane, że warto zainwestować oraz poświęcić czas i pieniądze, ponieważ będzie to rozwiązanie niesłychanie przydatne – tym bardziej należałoby zamówić sprzątanie pobudowlane. Z trudem jednoznacznie stwierdzić, która z tych osób ma rację. Śmiało jednak wolno rzec, iż prawda leży pośrodku oraz każda z nich ma swoje argumenty również za, jak i przeciw swojej racji.

Na pewno na korzyść budowy domu świadczy fakt, iż postać, jaka taki dom wybuduje, jest zależna tylko oraz wyłącznie od siebie. Nie musi słuchać zakazów i może robić wszystko to, co jej się podoba. Dla kontrastu takie rozwiązanie ma też swoje minusy. Trzeba poświęcić dużą ilość pieniędzy w wybudowanie i urządzenie takiego domu. Nietanie jest także jego utrzymanie (energia elektryczna, opał na zimę). Zwykle trzeba także spłacać kredyt hipoteczny, gdyż budowa domu jest przedsięwzięciem nadzwyczaj kosztownym. Jak widać, na podstawie przytoczonych przykładów ciężko oznajmić, czy warto konstruować dom. Wszystko w kolosalnej mierze zależy od własnych upodobań danej osoby, ponieważ to ona powinna przemyśleć sprawę i zdecydować, co jest dla niej rzeczą w największym stopniu praktyczną.