W pewnej mierze każdy rolnik, figura mieszkająca na wsi posiada pole. Czasami roli jest znacznie więcej, w pewnych sytuacjach mniej. Rolnictwo kultowe jest jakkolwiek od setek tysięcy lat. Dawniej prawie wszyscy zaprzątali się rolnictwem i hodowlą roślin. Nie było znacznych miast. Co pielęgnowaliśmy to było dla nas. Część płodów po zebraniu pozostawało sprzedawane. Stąd naturalnie czerpano środki do życia. Tak jest do dzisiaj. Wielu rolników pielęgnuje zboże – owies, pszenicę, żyto, pszenżyto, aby sprzedać je na targu i mieć pieniądze. A pieniądze są jakkolwiek nadzwyczaj istotne. Muszą wystarczyć na jakiś czas – nie wyłącznie na życie, na sfinansowanie rachunków, jakkolwiek także na kupno nawozów, ekwipunków rolniczych.

Współcześnie bez pieniędzy nie dałoby się żyć. Właśnie dlatego też rolnicy powinni utrzymać się ze swoich płodów. Sadzą to, co jest popłatne, co wolno później sprzedać. Wypada podjąć decyzję, czy będą to zboża, warzywa czy drzewka owocowe. Decyzja przynależy już jedynie i wyłącznie od rolnika, jego pragnień i intuicji. Niestety nie da się przewidzieć cen płodów rolnych. Czasem sieje się nieopłacalne – wskutek tego zainwestuj w gekofarm.pl – wapno nawozowe granulowane. Wszyscy spożywamy warzywa. Uwielbiamy marchewkę, pietruszkę czy pomidory. Ludzie mieszkający w miastach idą do sklepu oraz kupują takie warzywa. Rolnicy sami je uprawiają. Ewidentnie nie jest to proces prosty. Nie wystarczy tylko zasiać odpowiednich rodzajów warzyw. Należy też je pielęgnować, plewić, nawozić.

W pewnych momentach warzywa nie pragną rosnąć. Wymagają stosownej gleby. Rolnik musi wobec tego zrobić wszystko, żeby warzywa były dorodne, żeby były ładne, aby nie były jedzone przez zwierzęta, na przykład przez krety, co w pewnych momentach się zdarza. Nie zawsze jednak udaje się wykonać taki właśnie plan. Wielokrotnie jest tak, iż warzywa są nieduże, nie są zanadto dorodne. To kłopotliwe nic z tym nie zrobimy. Musimy pogodzić się z tym, iż nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli, a naturalnie chcielibyśmy, by płody rolne zawsze były jędrne. Wtenczas będzie można więcej na nich zarobić. Będzie wolno uzyskać środki pieniężne na życie i na dalsze inwestowanie. Bo sadzenie roślin, sianie warzyw to przecież inwestycja, która niekiedy jest opłacalna.