Do przygotowania, takiej oto petardy kulistej, potrzebne nam będą, przebiegające rzeczy: piłka do golfa, ostry nożyk, tak zwany, lont, pędzel, nożyczki, niepotrzebna książka, a również klej Vickol. Po przygotowaniu tych towarów, to później wycinamy z papieru, następujące to rzeczy: jeden pasek papieru o długości 10 cm i szerokości 8 cm, później wycinamy około 32 pasków o długości 20 cm oraz szerokości 1,5 cm- 2cm, i na zakończenie, obcinamy jeszcze jeden pasek papier u o długości 8 cm i szerokości 3 cm.

Potem, nacinamy pasek papieru o długości 10 cm. Następnie, spryskujemy ten pasek wodą, wolno zraszaczem do kwiatów, tak, by był on mokry. Potem bierzemy z kolei i obklejamy zarazem nim naszą to wspomnianą już piłkę golfową, oraz toczymy w naszych to rękach. Dzisiaj jest z kolei czas na obklejanie całości to, naszymi wyciętymi paskami papieru tych o długości 20 cm, i po pewnym czasie smarujemy klejem Vickol oraz obklejamy opisującą nas to daną piłeczkę. W pierwszej kolejności, kleimy to oś X, a później dopiero, oś Y.

Kiedy tak właściwie to już mamy 2 powłoki papieru, to w owym czasie całość korumpujemy klejem, i toczymy w naszych to dłoniach. Odstawiamy to na 5 godzin do suszenia, najodpowiedniej na grzejnik. To naturalnie miesiąc grudzień, jest sezonem na odpalanie fajerwerków – weryfikuje to domena internetowa petardy. To właśnie w tym okresie, od świtu, wyraźnie do nocy, dzieci, jakie pozostawione są bez inspekcji swoich opiekunów, odpalają te fajerwerki. Te wybuchy, wybudzają ze snu niemowlęta, a też i zwierzęta. I to oczywiście, sprzedawcy, wyrobów, tak oznaczanych, pirotechnicznych, pomimo tego, że mają zakazy, to oraz tak, wyprzedają nieletnim postaciom sztuczne ognie. Nikt również nie przestrzega równocześnie to zarządzenia danego to wojewody, który to z kolei wydał, takie rozporządzenie, że strzelać wolno, tylko i wyłącznie w trakcie to imprez, tych z kolei masowych, gdzie to zagwarantowane są z kolei należyte to dane warunki bezpieczeństwa.

Musimy zatem pamiętać, że tymi właśnie materiałami pirotechnicznymi, nie powinny się bawić dzieci, jakkolwiek i także osoby dorosłe, które są z kolei to, pod wpływem alkoholu. Policja, także oraz apeluje, aby to w czasie odpalania petard, fajerwerków, zawsze to respektować danej to instrukcji użycia, oraz nigdy także, nie wykorzystywać tych oto materiałów, pirotechnicznych, niezgodnie z kolei z danym to zastosowaniem i także w miejscach, w jakich to z kolei ich użycie, może i także zagrozić życiu danych to osób i naszemu, a również i zdrowiu, a także i może to spowodować pożar.