Lato to okres szaleństw, szczególnie w modzie i jak najbardziej we włosach. Ostatecznie nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, możemy wypuścić je na wolność i zezwolić na życie własnym życiem. To pora roku, jaka kusi kolorami, wywołuje, iż mamy znacznie więcej odwagi na eksperymenty. Dlatego również jeżeli nawet do tej pory nie należałyśmy wcale do zwolenniczek strojenia głowy, to najwyższa pora się przełamać i pobawić osobistą fantazją.

Dzisiejsza oferta daje tak ogromny wachlarz wyboru, że mamy w rzeczywistości wielkie pole do popisu. Małe oraz kolosalne kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone i pożądane. I zapewnia dobra wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od kilku sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta oryginalna, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie oraz bez życia, jak u nimfy. Współczesna ma energię w sobie oraz na głowie.

Wobec tego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów przy opuszczeniu ich w dół, a w następnej kolejności ich wyszczotkowanie. Wystarczy jedynie łatwa opaska z kwiatem oraz olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z beztroskimi latami dziecięcymi, jednak także z gadżetem, jaki jak bumerang powraca co jakiś czas do świata mody. Przynajmniej raz na kilka sezonów robi furorę, w rozmaitych wcieleniach, więcej o tym na witrynie internetowej odmładzające fryzury dla 40 latki.

Niekiedy spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy lub ewentualnie samochodu, nieraz w formie spinki, jeszcze innym razem bezpośrednio na ubraniu. Także fryzjerzy sięgają po nią z rozkoszą, z tym, że jest ona o dużo mniej formalna, aniżeli ta na warkoczach z antycznych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul lub ewentualnie inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem oraz kształtem.

Ozdoby do włosów formie kokard imponują ferią barw i pomysłowością. Te najprostsze, na które pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Można je nabyć w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak i wersji dziennej, lekkiej oraz z przymrużeniem oka. Ostatnim przebojem są kokardy z włosów, jaki to pomysł wylansowały Lady Gaga i Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest dużo instruktaży, jak zrealizować ją sobie samodzielnie, można również sięgnąć po gotowe dekoracje z dodatkiem naturalnych włosów oraz już możemy poczuć się jak celebrytka z gazet. Mała rzecz, a dodaje optymizmu i cieszy.