Niemało korporacji ma własne magazyny oraz hale produkcyjne. Choć sektor usługowy rozwija się obecnie najbardziej dynamicznie nadzwyczaj wiele podmiotów również stosuje powierzchnie magazynowe oraz produkcyjne. Wskutek tego również w cenie bez ustanku są wózki widłowe oraz osoby, które posiadają uprawnienia, żeby posługiwać wózki widłowe. Wszędzie gdzie wymagane jest przewożenie z miejsca na miejsce, z obiektu do obiektu dużych palet załadowanych materiałem czy na przykład przesyłkami wymagane jest użytkowanie wózków widłowych. Przewożenie tak wielkich wolumenów na paleciaku jest po prostu nieprzemyślane oraz męczące. Właśnie dlatego o wiele poprawniej jest do tego typu zadań wykorzystywać wózki widłowe. Przy tym nikt się nie zmęczy i praca zostanie wykonana o wiele szybciej.

Optymalizacja tego rodzaju procesów jest szczegółem nadrzędnym funkcjonowania wielu firm, wskutek tego także wykorzystywanie urządzę pomocnych w tego rodzaju działaniach jest jak w najwyższym stopniu naturalnym zjawiskiem. Będzie ono nadal się rozwijać wraz ze wzrostem świadomości osób zarządzających. Inicjatywy mające za zadanie podwyższyć efektywność działania firmy oraz zminimalizować wydatki prowadzenia przedsiębiorstwa to aktualnie jeden z najbardziej kultowych nurtów w zakresie zarządzania procesem produkcyjnym. Jednym z jego elementów, który potrafi wytwarzać istotne koszty jest proces magazynowania. Stosuje się więcej rozwiązań technologicznych, więcej ułatwień takich jakie oferują na przykład wózki widłowe i kurs na zwyżki. Pochłania on bo nie jedynie zasoby takie jak przestrzeń użytkowa, jednak również dużo energii i czasu pracobiorców. Ciągłe przekładanie z miejsca na miejsce palet z towarem jest problematyczne. Zresztą jak umieszczać towary w sposób, który zezwoli na prędki i komfortowy dostęp do nich w razie potrzeby.

Zadanie z pewnością nie jest proste, jednak jest wykonalne. Do tego potrzeba niemniej jednak szerokiego spojrzenia i podejścia logistycznego na wysokim poziomie. O ile w szybkim transportowaniu towaru pozwalają wózki widłowe, to jednak nie ma możliwości, żeby wózki widłowe załatwiły wszelkie kłopoty. Wypada po pierwsze postawić na optymalizację każdego przedsięwzięcia jakie jest prowadzone.