Duża grupa rodzicieli staje przed istotnym dylematem. Gdy już ma się tę szansę, aby posłać dziecko do przedszkola, pojawia się problem, czy wysłać je do osobistego, czy także może do publicznego. Osoby, które mają stałą i w istocie niesłychanie dobrze płatna pracę, w szeregu przypadków nawet się nie zastanawiając nadmiernie długo zapisują dziecko do prywatnej placówki. Należy się pomimo tego liczyć z tym, że taka decyzja zawsze będzie kosztowała więcej. Własne przedszkola liczą sobie znacznie więcej za opiekę nad dzieckiem, jednakże przekłada się to też na jakość. Przede wszystkim płacąc więcej, można od takich placówek również wymagać większej uwagi dla swojego dziecka. Będzie mniej przyjmowanych dzieci, więc oraz opieka jest bardziej uważna.

Choć nie należy tego przekładać w ten sposób, że w przedszkolach publicznych skoro jest o wiele mniejsza opłata, to jakość opieki jest gorsza. Jest ona porównywalna. A w wielu przypadkach na posłanie dziecka do prywatnego przedszkola decydują się rodzice, jakich pociecha nie została przyjęta do publicznego z prostego powodu, którym jest brak miejsc – sprawdź sowy-sowki.pl – żłobek i przedszkole ostrów wielkopolski. Dlatego również aktualnie coraz więcej powstaje prywatnych placówek tego rodzaju, zaś rodzice, jacy wysyłają tam dzieci, ich sytuacja finansowa najzwyczajniej w świecie im na to pozwala. Dzisiaj coraz częściej można spotkać się z tym, że wszyscy naokoło doradzają młodym rodzicom, jak mają wychowywać swoje dzieci.

Jednakże okazuje się, że to właśnie matki, a także ojcowie, mają najlepsza intuicję oraz z reguły bez kłopotu umieją odgadnąć, dlaczego ich dziecko płacze i czego w danym czasie potrzebuje. Jest to kwestia naturalna. Przyroda pozostała skonstruowana w taki sposób, by matki wyczuwały, co dla ich dziecka jest bardzo dobre. Wskutek tego mamy niemowląt tak niezwykle lubią je przytulać oraz zrywają się na nogi, gdy jedynie usłyszą płacz własnego dziecka. W jaki sposób dowodzą psychologowie, takie zachowanie, wychowanie w cieple, w żadnym razie nie jest rozpieszczaniem dziecka, jakkolwiek właśnie sprawia, że rozwija się ono prawidłowo.