Pytanie to z pewnością dręczyło każdego z nas, który kupił bądź zdecydował się gruntownie wyremontować mieszkanie. Czasy kiedy olbrzymie, ciężkie i dość siermiężne kredensy kuchenne królowały w kuchniach o przestrzeni bez mała połowy kortu tenisowego odeszły już dawno w niepamięć. Potem nastąpił okres, w jakim szczytem marzeń był zestaw szafek kuchennych. To dosyć precyzyjne określenie, bo dostępny (i to niezbyt swobodnie) był jeden układ różniący się zaledwie detalami, które zresztą nie wynikały z różnic wzorniczych, wyłącznie były następstwem oględnie powiadając średniej jakości.

Dziś firmy projektujące meble na zamówienie mają bajeczną wręcz ilość modeli, wzorów, barw oraz elementów do każdego zestawu. Są nam w stanie dobrać ilość szafek, wielkość i typ, do naszego gustu i wymagań. Są firmy meblowe, które wyprzedają gotowe zestawy, jednakowoż nie cieszą się jakąś szaloną popularnością, choć ich artykuły są niezmiernie interesujące cenowo.

Najwyższą jednak satysfakcje dają nam firmy fabrykujące i montujące meble na wymiar. W wypadku wyboru jednej z tych korporacji mamy możliwość decydowania o absolutnie każdym szczególe naszej profesjonalnej przyszłej kuchni. Meble do sypialni. Banał. Każdy zapytany osobnik typu ludzkiego z grubsza odpowie to samo: łóżko, szafa, komoda, krzesło czy też fotel, ewentualnie telewizor bądź też komputer. Cóż, taka wizja kłóci się z domysłem do czego ma służyć to ulokowanie, niemniej jednak nasz kontrahent – nasz pan.

Nasza idealna propozycja jest taka: aby pomieścić to wszystko w jednym pomieszczeniu i nie skonstruować wrażenia graciarni, skoncentrujmy się na lub co lub ewentualnie najważniejszym meblu – łóżku. To ono będzie nadawać ton stylistyce wnętrza i to od niego zależy, jak dużo pozostanie nam miejsca na całą resztę wyposażenia. Kiedy mamy już łóżko i wiedzę na temat tego, jakie meble na wymiar i akcesoria będą nam pasować musimy zająć się szafą jako drugim najogromniejszym meblem w pokoju. Tutaj może jednak pojawić się problem. Gdzie znaleźć szafę o w wielu przypadkach niezwyczajnych wymiarach, jaka będzie miała na przykład jedną połowę od podłogi do sufitu a drugą wyłącznie w jednej trzeciej wysokości i to pod sufitem, ponieważ niżej postanowiliśmy postawić ukochany fotel, na który w innym wypadku nie byłoby miejsca? Otóż ratuje nas to, iż meble na wymiar są aktualnie szeroko dostępne oraz nie ma praktycznie żadnych ograniczeń przy projektowaniu tychże. Jesteśmy w stanie zatem korzystać do woli.