Razem z otwarciem się Polski na Europę, a zwłaszcza z dołączeniem do Unii Europejskiej i związanej z tym istnej rebelii dla większości nieprzyzwyczajonych do tego Polaków, jaką było z pewnością zniesienie granic oraz szansę absolutnie swobodnego podróżowania po wszystkich krajach wspólnoty bez konieczności zatrzymywania się na każdej granicy, analizowania paszportów, przygotowywania wiz itp ., zmieniły się też oczekiwania oraz nastroje ludzi. Otwarcie granic spowodowało również otwarcie rynków zagranicznych dla robotników z Polski, jacy ruszyli w dużej liczbie, by za granicą poszukiwać swojego szczęścia oraz poprawniej płatnej pracy.

Najwięcej Polaków trafiło do Anglii. Ich liczba jest szacowana w setkach tysięcy a nawet na ponad milion ludzi. Oni wszyscy zaczęli tam pracę, jakkolwiek w znacznej większości rodziny porzucili w Polsce, co dokonało, iż nie pragnąc utracić kontaktu z rodziną, w szczególności na okres standardowych świąt wielkanocnych i bożonarodzeniowych, udawali się w dużych ilościach w tym czasie do kraju. Umożliwiły im to rozliczne firmy, jakie zaczęły świadczyć przewozy autokarowe oraz przewóz osób warszawa. Fundamentalnym oraz fundamentalnym zadaniem każdej szkoły jest przekazywanie uczniom wiedzy i kształtowanie ich postaw życiowych. Na tyle, ile jest to w szkole dopuszczalne naturalnie. Wiedza może być przekazywana na różnorodne sposoby, a zadaniem kadry nauczycielskiej jest takie dopasowanie stosowanych metod, aby szkolenie było jak najskuteczniejsze.

A nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci najporządniej uczą się w przyjaznym środowisku, do jakiego większość z nich szkoły niemniej jednak niestety nie kwalifikuje. Stąd zrodziły się pomysły tak zwanej „zielonej szkoły”, która łączy naukę z wypoczynkiem. Dzieci, w jej ramach, wyjeżdżają na tydzień, czy nawet dwa poza szkołę, do szczególnych ośrodków, gdzie odbywają się typowe zajęcia z nauczycielami, jednak też mają wiele czasu na zabawę oraz wypoczynek. Żeby tam dojechać szkoły wypożyczają firmy, które świadczą takie specjalne przewozy autokarowe. Szczecin ekspediuje dzieci nieraz w góry, Wrocław, Poznań nad morze. W pewnych sytuacjach są to bliższe wycieczki. Takie przewozy autobusami z dziećmi podlegają nadzwyczajnym obostrzeniom. Autobusy muszą być bowiem w pełni funkcjonalne, aby nie zagrażały życiu dzieci.