Hulajnogi elektryczne przeszły z ciekawskich nowości do bonafide formy transportu dzięki postępowi w technologii i wzrostowi usług wynajmu e-hulajnóg, takich jak Lime i Bird. Nie mogę też pominąć faktu, że jazda na nich jest po prostu przyjemna.

Jednak coraz więcej osób odkrywa, że posiadanie własnej hulajnogi jest niezwykle wygodne – wiem, że ja tak mam. Czy to szybki wypad do sklepu, jazda do domu przyjaciela, lub po prostu dojazdy z odległego parkingu do biura, jest wiele razy, kiedy posiadanie e-hulajnogi okazało się dla mnie niezwykle przydatne.
Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem własnej hulajnogi elektrycznej, gorąco polecam to zrobić. Jednak najważniejszym pytaniem, jakie należy sobie zadać przed zakupem, jest to, do czego zamierzasz go używać – po tym, istnieje wiele modeli, które wyróżniają się z tłumu. Aby pomóc, zebrałem poniższy przewodnik po najlepszych testowanych przeze mnie hulajnogach elektrycznych, idealnych dla różnych osób i przypadków użycia.


Jak testuję hulajnogi elektryczne?

Każda z elektrycznych hulajnóg w tym przewodniku przeszła przez serię testów, aby ustalić, jak dobrze wypadają w porównaniu z tymi czterema kategoriami: Zasięg, przenośność, wszechstronność i wartość. Oto jak ja szczególnie rozważyć każdą kategorię podczas testowania:

Zasięg: Większość hulajnóg elektrycznych są zdefiniowane przez zakres są one w stanie dostarczyć, i to jest głównym czynnikiem do rozważenia. Aby to sprawdzić, porównaliśmy zasięg na papierze do tego, jak radził sobie w testach w świecie rzeczywistym. Gdzie zasięg zaczyna brać hit na prawie każdy model jest, gdy zaczynasz jazdy pod górę lub podróży z maksymalną prędkością przez dłuższy okres czasu (i zauważyliśmy w przeglądzie każdego modelu, gdzie to było najbardziej znaczące).
Przenośność: Będąc w stanie łatwo transportować hulajnogę jest istotnym czynnikiem dla każdego, kto mieszka w budynku mieszkalnym lub kogoś, kto planuje na dojazdy część drogi na hulajnodze. Przenośność oznacza nie tylko, ile to waży, ale czy to składa się i jest łatwy do przenoszenia. Wszechstronność: Wszechstronność oznacza również, że hulajnoga może obsługiwać szeroki zakres zastosowań, od zabawy przejażdżki do dojazdów do pracy i sprawunków. Oceniając wszechstronność hulajnogi oznaczało zobaczyć, czy był on w stanie działać poza jego typowego przypadku użycia (w ramach zestawu bezpiecznych parametrów, oczywiście).

Wartość: Wartość jest kombinacją trzech powyższych kategorii i jak to się odnosi do tego, co faktycznie kosztuje. To często może oznaczać, że lepiej jest wydać trochę więcej na hulajnogę dobrej jakości zaprojektowaną do ostatniej części i funkcjonować prawidłowo, w przeciwieństwie do wydawania mniej na coś trzeba będzie zastąpić częściej.


Najlepsza hulajnoga elektryczna – tak w ogóle

Ninebot KickScooter by Segway ES4 to świetna propozycja dla osób poszukujących wszechstronnego, łatwego w obsłudze modelu, zapewniającego doskonałą wydajność, w tym dobry zasięg i prędkość. Zalety: Do 28 mil zasięgu na jednym ładowaniu, konstrukcja z podwójną baterią, duże koła pozwalają na bardzo minimalną jazdę w terenie, prędkość do 18 mph Wady: Długi czas ładowania baterii

Ninebot KickScooter by Segway ES4 jest na rynku już od kilku lat, a mimo to pozostaje jednym z najlepszych modeli all-around. Nie tylko oferuje solidny i dokładny zasięg 28 mil na jednym ładowaniu, ale może również osiągnąć prędkość maksymalną przekraczającą 18 mph. Ten poziom wydajności zawdzięcza częściowo swojej konstrukcji z dwoma bateriami. Wyposażony zarówno we wbudowane, jak i wyjmowane ogniwo zasilające, ES4 zapewnia dużą wszechstronność, jeśli chodzi o utrzymanie poziomu naładowania.

Solidne 8-calowe koła ES4 pozwalają mu na pokonywanie dużych przeszkód i zapewniają płynną jazdę na różnych powierzchniach. Przednie i tylne amortyzatory zwiększają poziom komfortu i pomagają wygładzić drogę do pracy. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy z maksymalną prędkością, która zazwyczaj wzmacnia każdą nierówność na drodze. Na szczęście, ES4 oferuje relaksującą i przyjemną jazdę w zróżnicowanym terenie. Zadaj sobie pytanie jakie są zalety hulajnóg elektrycznych?

Inne miłe cechy to przednie światło LED, a także dostosowywane przez użytkownika światła po bokach i pod podwoziem, które pomagają w widoczności w warunkach słabego oświetlenia. Niewielki, ale czytelny ekran LCD wyświetla aktualne prędkości i poziom naładowania akumulatora, a elektryczne i mechaniczne systemy hamowania zapewniają dobre poczucie kontroli. Model ten jest nawet składany w celu ułatwienia transportu i posiada klasę wodoodporności IPX54 do użytku w złych warunkach pogodowych.

Ponieważ ES4 wykorzystuje dwie baterie, aby utrzymać go na tak wysokim poziomie, jego ładowanie trwa nieco dłużej niż w przypadku innych modeli w tym przewodniku. To może trwać ponad sześć godzin, aby zasilić tę hulajnogę do jej pełnej pojemności, co może wymagać trochę planowania w zależności od potrzeb. ES4 może funkcjonować jako tradycyjny kick scooter w szczyptę, choć. Chociaż istnieją inne opcje, które kosztują mniej, niewiele z nich oferuje taki sam poziom wydajności i wygody w tak dobrze zaprojektowanym pakiecie jak ES4.

Najlepsza hulajnoga elektryczna dla osób dojeżdżających do pracy

Lekka i zdolna do składania się do zaskakująco małych rozmiarów, czyli hualjnoga Xiaomi Mi M365 to elektryczny skuter zbudowany specjalnie z myślą o osobach dojeżdżających do pracy. Zalety: Składa się, aby ułatwić przenoszenie, waży 27 funtów, jest standardowo wyposażony w przednie i tylne światła. Minusy: Tylko oceniane do przewozu jeźdźców do 220 funtów
Przy wyborze e-hulajnogi do użytku jako codzienne dojazdy do pracy, chcę coś, co jest lekkie i łatwe do przenoszenia, bez kompromisów w zakresie wydajności. To jest dokładnie to, co znalazłem w Xiaomi Mi M365, który jest w stanie zapewnić 18,6 mil zasięgu i maksymalną prędkość 15,5 mph, a jednocześnie przechylając szalę na nieco ponad 27 funtów. Dodajmy do tego małą ładowarkę i możliwość złożenia się do mniejszych rozmiarów, a M365 jest łatwy do polecenia każdemu, kto kładzie nacisk na przenośność. Nie daj się zwieść tej niewielkiej wadze, w jego konstrukcji kryje się mnóstwo funkcji.