Każdy, kto otwiera prywatną jednostkę gospodarczą i rozpoczyna prowadzić działalność, wie, jak wypada dokładnie śledzić wydatki. Oszczędza się na wszystkim, na czym wolno oszczędzić. Potrzebny jest wydatek na stronę, ale na tym także można zaoszczędzić. W internecie możemy odkryć dużo korporacji, które zajmują się profesjonalnie zakładaniem stron internetowych www, niemniej jednak również umieszczają w swojej ofercie szablony stron, do pobrania, razem z obszerną instrukcją montażu strony www umieszczenia jej na serwerze. Pojawiły się również witryny – szablony dla wymogów sklepów internetowych. Postępując krok po kroku wedle instrukcji, możemy mieć satysfakcję z wykonanej pracy. Tworzenie witryn internetowych www, jest żmudnym zajęciem, jednakowoż niezbędnym, jeśli chcemy mieć właściwą reklamę i wizytówkę firmy. Nawet domena wykonana sposobem domowym, na gotowym szablonie, spełni swój cel. A w miarę rozwoju firmy, zawsze jesteśmy w stanie skorzystać z usług specjalistów.

Najistotniejsze, to zdobyć kontrahentów, a w świat rozesłać informację o naszych produktach, czy usługach. Jeśli jesteśmy posiadaczami sklepu internetowego, strona www niemalże jest jedynym miejscem opisującej nas reklamy, i miejscem do nawiązywania relacji z kontrahentami. Początki są zawsze uciążliwe, należy od razu wprowadzić do naszego programu marketing relacji. Jest to wybitnie wydajny i dobry typ marketingu dla małych korporacji.

Tworzenie witryn www powinno uwzględnić dla firm działających tylko w internecie strony funkcjonalne, tzn. takie, które będą nieraz modyfikowane, zmieniane – o tym przestrzega arkadiusz nagięć. Powinniśmy mieć na domenie internetowej sporo możliwości do nawiązania relacji z konsumentami – prezentacja promocji, dział pytań, porad, odpowiedzi, panel dyskusyjny, jesteśmy w stanie zaoferować punkty za zakupy, które uprawniają do nagrody, lub rabatów. Im więcej pomysłów, tym domena ciekawsza dla kontrahenta.

Witryny internetowe to nie tylko współpraca na masową skalę. To w głównej mierze wypatrywanie pojedynczych konsumentów, których musimy zatrzymać u siebie, pokazać im program lojalnościowy oraz być w stosunku do nich wybitnie uczciwym. Jedynie takie działania zapewnią nam wzrost liczby stałych klientów i utrzymanie dotychczasowych na długi czas.