Zasada funkcjonowania pieców konwekcyjno parowych udostępnionych w sklepie Gastro Outlet stricte wskazuje, dlaczego modele tego typu są tak chętnie kupowanymi. Oferowane piece konwekcyjno parowe wyposażone są w wentylatory, jakie przetłaczając przez komorę ciepłe powietrze wymuszają jego ruch poziomy. Później natomiast powietrze zostaje przetłoczone przez indywidualnie zaprojektowane filtry, jakie skutecznie oczyszczają je ze śladów tłuszczu.

Z tego względu wraca po raz kolejny do wentylatorów. To przynosi gwarancję nie wnikania zapachów, jakich zwykle wiodącym źródłem są tłuszcze. Jeśli komuś będzie zależało na tym, by posiadać wysokiej jakości piece, wpływające na polepszenie się smaku dań, to musi zapoznać się z ofertą Gastro Outlet. Ponadto, podczas gotowania w komorze pieca będzie utrzymana optymalna temperatura, co pozwoli zaserwować gościom pyszne oraz ciepłe potrawy. Konwekcyjno parowe piece wyposażone są w nowoczesną opcję pary wodnej, przyspieszającą obróbkę cieplną potraw a także nie dopuszcza do utraty wilgoci. Ogromny wybór pozwoli dobrać właścicielom lokalu dokładnie taki model, jaki będzie zgodny z wymaganiami lokalu.

Będąc zdecydowanym na piec konwekcyjno parowy, otrzymuje się gwarancję, że będzie on dostosowany do rodzaju zaserwowanej kuchni. Każdy model jest szczegółowo opisany, podana jest jego cena oraz cechy szczególne. Dlatego dobór nie jest skomplikowany. A kiedy klient ma pytania, to może liczyć na solidne wsparcie po stronie obsługi technicznej. Sprzętu nie trzeba kupować, bo również wynajmuje się go. Zasady wypożyczenia gwarantują bezpieczeństwo i są wygodne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli restauracji, jacy chcą korzystać z zaawansowanych technologicznie pieców i posiadać gwarancję posiadania dobrze działającego sprzętu, bez jakiegokolwiek przestoju w kuchni gastronomicznej. Poza sprzętem można też wypożyczać pozostałe elementy do lokalu gastronomicznego, jak na przykład używane szafy chłodnicze. Takie usługi gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług w lokalu.